אורקל ערכה סבב פיטורים: עשרות משרות קוצצו

הפיטורים בוצעו ללא הודעה רשמית, אך החברה אישרה את הדיווח ■ באורקל טוענים: הפיטורים נעשו במסגרת העברת משאבים מחטיבות ותיקות לעסקי מחשוב הענן

סוכנויות הידיעות
צפרא כץ, מנכ"לית אורקל
צפרא כץ, מנכ"לית משותפת באורקל
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה אורקל ערכה בשבוע שעבר סבב פיטורים, שבמסגרתו פוטר מספר לא ידוע של עובדים - כך דיווח בסוף השבוע האתר ביזנס אינסיידר.

אורקל לא הודיעה באופן רשמי על תוכנית לארגון מחדש, וגם לא הזכירה קיצוצים מתוכננים כשפירסמה באחרונה את דו"חותיה הכספיים. ממטה החברה בארה"ב נמסר לביזנס אינסיידר כי החברה אכן ביצעה קיצוצים, במטרה להעביר משאבים מחטיבות ותיקות לעסקי מחשוב הענן. 

"ככל שעסקי מחשוב הענן שלנו צומחים, אנחנו ממשיכים לאזן את המשאבים שלנו ולארגן מחדש את קבוצת הפיתוח שלנו, כדי להבטיח שברשותנו נמצאים האנשים הנכונים, שמספקים את מוצרי הענן הטובים ביותר ללקוחותינו ברחבי העולם", נאמר בתגובה שמסרה דוברת החברה, דברה הלינגר, לביזנס אינסיידר.

לפי האתר TheLayoff, שבו אנשים מפרסמים באופן אנונימי פוסטים לגבי פיטוריהם מחברות, מצאו בביזנס אינסיידר כי באורקל פוטרו כמה עשרות אנשים. משתמש אנונימי כתב כי 43 אנשים פוטרו מחטיבת ניהול הענן במטה החברה בעמק הסיליקון. אחר דיווח כי ברחבי העולם פוטרו 32 מהנדסים שעבדו על תשתיות ענן. גולש נוסף דיווח על 50 משרות שקוצצו בתפקידים אחרים, כמו שיווק.

אורקל דיווחה באחרונה על רווחים גבוהים מהצפוי ברבעון שעבר, אך הכנסותיה, שהסתכמו ב-9.61 מיליארד דולר , נותרו כמעט ללא שינוי לעומת הרבעון המקביל בשנה הקודמת. מנכ"לית החברה, צפרה כץ, אמרה כי היא צופה שההכנסות ברבעון הנוכחי יישארו ללא שינוי או אף ירדו ב-2%.

מאורקל ישראל לא נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ