פינטרסט פירסמה תשקיף לקראת הנפקה: 250 מיליון משתמשים - 66% מהם נשים

החברה, המפעילה רשת חברתית שפופולרית במיוחד בקרב אמהות, תתחיל להיסחר בבורסת ניו יורק תחת הסימול PINS

לוגו בלומברג
בלומברג
שילוט עם לוגו של חברת פינטרסט בחזית בניין הבורסה לניירות ערך בניו יורק
מנית פינטרסט עלתה ב-39% מאז הנפקתה באפרילצילום: בלומברג
לוגו בלומברג
בלומברג

פינטרסט חשפה אתמול (ו') עלייה בהכנסותיה וירידה בהפסדים, בתשקיף שפירסמה לקראת ההנפקה הראשונה שלה בבורסה בארה"ב.

פינטרסט, שהפלטפורמה שלה בנויה כמו לוח שעם מקוון, דיווחה על עלייה חדה במספר המשתמשים שלה בעולם, ועל רווח ברבעון הרביעי. החברה מתכננת לבצע את ההנפקה כבר באפריל, לפי דברים שאמר מקור מקורב לעניין. ההנפקה תתבצע בבורסת ניו יורק והמניה תיסחר תחת הסימול PINS.

פינטרסט מבקשת לגייס סביב 1.5 מיליארד דולר בהנפקה, שתעריך אותה לפי שווי של 12 מיליארד דולר לפחות, לפי מקורות מקורבים. את ההנפקה מובילים בנקים כמו גולדמן סאקס, ג'יי. פי. מורגן צ'ייס ואלן אנד קו. אנליסטים הבחינו בכך שבתשקיף לא הוגדרה פינטרסט כרשת חברתית אלא כ"כלי מדיה".

לפינטרסט יהיה מבנה מניות כפול, כשלבעלי מניות מסוג B יהיו זכויות הצבעה השוות ל-20 מניות רגילות. מייסדי החברה ובכיריה יחזיקו במניות האלה, שישמרו את ההשפעה שלהם על החברה גם לאחר ההצבעה, לפי התשקיף.

פינטרסט דיווחה על הפסד של 63 מיליון דולר והכנסות של 756 מיליון דולר ב-2018, לעומת הפסד של 130 מיליון דולר עם הכנסות של 473 מיליון דולר ב-2017. גם הנתונים האלה היו שיפור לעומת 2016, אז הפסידה 182 מיליון דולר עם הכנסות של 299 מיליון דולר. ברבעון הרביעי של 2018 רשמה פינטרסט רווח של 47 מיליון דולר עם הכנסות של 273 מיליון דולר. גם בתקופה המקבילה ב-2017 היא רשמה רווח של 3.4 מיליון דולר.

פינטרסט אמרה כי יש לה יותר מ-250 מיליון משתמשים חודשיים פעילים, 66% מהם נשים. 43% מהמשתמשים הם בארה"ב, נכתב בתשקיף, שציטט דו"ח עצמאי של קומסקור. "זה כולל שמונה מכל עשר אמהות, שהן לעתים קרובות מקבלות ההחלטות הראשיות בכל הנוגע לקניית מוצרים ושירותים למשק הבית, וכן יותר ממחצית מהמילניאלים בארה"ב", נכתב בתשקיף. "אנחנו צופים שנמשיך להגדיל את בסיס המשתמשים שלנו לאורך זמן, במיוחד בשווקים בינלאומיים".

פינטרסט, שהוקמה ב-2010, היא אחת מבין כמה חברות חד קרן - סטארט-אפים פרטיים בעלי שווי של יותר ממיליארד דולר - ותיקות בעמק הסיליקון שנערכות להנפקה ראשונה לציבור השנה או בשנה הבאה. חברת שיתוף המוניות ליפט צפויה לבצע את ההנפקה שלה, בה תגייס 2.1 מיליארד דולר, ב-28 במארס. המתחרה הגדולה של ליפט, אובר, צפויה לבצע הנפקה באפריל בבורסת ניו יורק, לפי שווי של 120 מיליארד דולר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ