ליוויס זינקה לשווי של 9 מיליארד דולר - וסוחרי הבורסה הורשו להגיע בג'ינס

מניית יצרנית הג'ינס הוותיקה לוי שטראוס חוזרת לוול סטריט בסערה לאחר יותר משלושה עשורים ■ המניה קפצה ב-32% ביום המסחר הראשון לאחר הנפקתה

אי-פי
בלומברג
סוכנויות הידיעות
לוי שטראוס
ליוויסצילום: בלומברג
אי-פי
בלומברג
סוכנויות הידיעות

יצרנית הג'ינס ליוויס (לוי שטראוס) חזרה לוול סטריט בסערה לאחר למעלה משלושה עשורים שבהם היתה חברה פרטית, ומנייתה נסקה ביותר מ-30% ביום המסחר הראשון לאחר הנפקתה.

לרגל האירוע השהתה בורסת ניו יורק (NYSE) ליום אחד את קוד הלבוש האוסר על סוחרים ללבוש ג'ינס ברצפת המסחר, ומאות סוחרים אכן לבשו היום (ה') את המכנסיים הכחולים המפורסמים של החברה.

מלבדם הגיעו לבורסה לרגל ההנפקה למעלה מ-120 עובדי ליוויס, כולל המנכ"ל צ'יפ ברג, וכולם כצפוי לבשו מכנסי ג'ינס וחולצות טי לבנות מעוטרות בלוגו החברה הוותיקה, שנוסדה בשנת 1853 על ידי מהגר גרמני בשם לוי שטראוס.

עובדי החברה בבורסה, היום

מניית ליוויס, הנסחרת תחת הסימול LEVI, קפצה בכ-32% ונסגרה במחיר של 22.42 דולרים, לאחר שבמהלך המסחר כבר נסקה למחיר של 23.15 דולרים, ששיקף לחברה שווי שוק של כתשעה מיליארד דולר.

הנפקת ליוויס בוצעה לפי מחיר של 17 דולר, מעל לטווח היעד של 16-14 דולר, ושיקפה לחברה שווי של 6.6 מיליארד דולר. החברה גייסה בהנפקה 623 מיליון דולר, סכום שהפך אותה להנפקה הגדולה ביותר בארה"ב השנה - לפחות עד הנפקת ליפט המתוכננת בשבוע הבא.

ליוויס הונפקה בפעם הראשונה ב-1971, אבל צאצאיו של המייסד לוי שטראוס החזירו אותה לסטטוס של חברה פרטית בשנות ה-80, כשרכשו את מניות החברה ב-1.6 מיליארד דולר.

מוצריה נמכרים ביותר מ-50 אלף נקודות מכירה קמעונאיות, כולל כ-3,000 חנויות עצמאיות או חנויות בתוך חנויות. בעלי המניות הגדולים ביותר בחברה הן מימי האס ומרגרט האס, צאצאיו של לוי שטראוס.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ