גוגל תאפשר למשתמשי אנדרואיד באירופה לבחור את מנוע החיפוש

האיחוד האירופי הטיל בשנה שעברה קנס של 4.3 מיליארד יורו על גוגל בגין פגיעה בתחרותיות במכשירי האנדרואיד ■ בכיר בגוגל הודיע כי החברה תבדוק בחודשים הקרובים מהם מנועי החיפוש המועדפים על הצרכנים באירופה

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו של אנרואיד וגוגל
לוגו של אנרואיד וגוגלצילום: DADO RUVIC/רויטרס

גוגל, החברה הבת של אלפבית, תאפשר למשתמשים באירופה לבחור את מנוע החיפוש שיוגדר כברירת מחדל במכשירי אנדרואיד - כך אמר מנהל בכיר בחברה אתמול (ג'). המהלך הוא חלק מתגובת החברה לחששות האיחוד האירופי בנוגע לפגיעה בהגבלים עסקיים וניסיון למנוע הטלת סנקציות חדשות על גוגל .

הנציבות האירופית קנסה את גוגל בשנה שעברה ב-4.34 מיליארד יורו בטענה שהחברה ניצלה את כוחה ואת הדומיננטיות שלה בשוק המובייל באיחוד האירופי כדי לחסום חברות יריבות בתחומים כמו מנועי חיפוש.

מכשירי אנדרואיד מגיעים עם מנוע החיפוש כרום מותקן מראש וכן עם אפליקציית החיפוש של גוגל, כך שלגוגל יש יתרון לא הוגן על המתחרות, מסר האיחוד. גוגל תנסה כעת לדאוג שהמשתמשים יהיו מודעים לקיומם של מנועי חיפוש אחרים, כך אמר קנט ווקר, סגן נשיא בכיר לנושאים גלובליים בגוגל, בפוסט שפירסם אתמול.

"בחודשים הקרובים נשאל את משתמשי אנדרואיד באירופה, באמצעות גוגל פליי, מהם מנועי החיפוש ואפליקציות החיפוש שבהם ירצו להשתמש", כתב ווקר. בעקבות החלטת האיחוד, גוגל החלה לדרוש מיצרניות הסמארטפונים עמלות גישה לחנות האפליקציות של גוגל. גוגל אינה מתכננת לבטל את העמלות.

האיחוד האירופי עשוי לקנוס את אלפבית בעד 5% מהכנסותיה היומיות הממוצעות בכל העולם, אם לא תמלא אחר הוראותיו להפסיק בפעילות האנטי תחרותית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker