אילון מאסק ממשיך לצייץ "ומדהים בחוצפתו" את הרשויות בארה"ב

אחרי שמנכ"ל טסלה צייץ במפתיע על כוונתו להפוך את טסלה לחברה פרטית, נקבע שעורך דין צריך לאשר מראש את הציוצים שלו. הוא הפר את התנאים, ועשוי להיות מואשם בביזיון בית המשפט

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אילון מאסק
"70 אחוז שאטוס למאדים", אילון מאסקצילום: AFP

רשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) אמרה שהיא "נדהמה" מכך שאילון מאסק לא ביקש כל אישור לפני שצייץ על נושאים שקשורים לטסלה – גם אחרי ששופט הורה לו להפסיק לעשות את זה.

באוגוסט צייץ מאסק על כך שהוא מתכוון להפוך את טסלה לחברה פרטית, מה שהוביל להשתת קנס של 40 מיליון דולר, מינוי שני דירקטורים ומאסק הודח מתפקיד היו"ר. במסגרת ההסדר עם SEC שאושר על ידי שופט באוקטובר, טסלה היתה אמורה למנות שופט שיאשר ציוצים של מאסק שקשורים לטסלה. בסוף דצמבר מינתה החברה עורך דין לעניין, אבל הוא בוחן את הציוצים אחרי שפורסמו ולא מאשר אותם מראש.

ביום שני ביקשה הרשות פעם נוספת להאשים את מאסק בביזיון בית משפט וטענה כי היא גילתה שמנכ"ל טסלה "לא ביקש מראש אישורים לאף אחד מאינספור הציוצים שלו על טסלה שהוא פירסם בחודשים מאז שבית המשפט הורה על הכנסת מדיניות אישורי הציוצים".

הרשות הדגישה שתחזיות הייצור של טסלה הן נתון משמעותי מאוד עבור משקיעים שעוקבים אחרי החברה. "ההתעלמות המחוצפת הזו מצו בית משפט היא בלתי מתקבלת ואי אפשר לעבוד עם זה בהמשך", נכתב בתלונה של הרשות. "רשות ניירות מבקשת שבית המשפט יאשים את מאסק בביזיון ויטיל עונש ראוי כדי להבטיח שיעמוד בעתיד בדרישות".

ג'ון יוסטון, עורך דין המייצג את מאסק, כתב בתגובה לשופטת בית המשפט המחוזי שדנה בתיק, אליסון נתן, שהוא מבקש הארכה להגשת תגובה עד 22 במארס. יוסטון אמר כי התגובה תכלול גם מסמכים שישקפו את ההיסטוריה של המשא ומתן בין SEC לבין מאסק, שיוכיחו שאין בסיס לבקשה החדשה של הרשות.

אם השופטת נתן תאשים את מאסק בביזיון בית המשפט, ייתכן שיוטלו עליו קנסות נוספים, יוטלו מגבלות נוספות על השימוש של מאסק ברשתות חברתיות וייתכן אפילו שייאסר עליו לנהל את טסלה או כל חברה ציבורית אחרת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker