הפנטגון עשוי להפנות עודף תקציבי שיועד לאנשי הצבא - למימון החומה בגבול מקסיקו

משרד ההגנה האמריקאי מתכוון לנצל עודף תקציב של מיליארד דולר מסעיפי השכר והפנסיה של אנשי הצבא - כדי לסייע לטראמפ לממן את הקמת החומה בגבולה הדרומי של ארה"ב ■ "רק תארו לכם שדמוקרטים היו מעלים הצעה כזאת", אמר סנאטור דמוקרטי בכיר

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפצילום: KEVIN LAMARQUE/רויטרס

משרד ההגנה האמריקאי מתכנן לנצל עודף תקציבי בסך מיליארד דולר בסעיפי שכר אנשי הצבא וחשבונות הפנסיה שלהם כדי לסייע לנשיא דונלד טראמפ במימון הקמת חומה על גבול ארה"ב-מקסיקו, אמר סנאטור דמוקרטי בכיר ביום חמישי.

"זה מגיע ממשכורות ופנסיות צבאיות. מיליארד דולר. זו התוכנית", אמר דיק דרבין, סנאטור דמוקרטי ממדינת אילינוי, לסוכנות הידיעות אי.פי. דרבין אמר כי העודף בתקציבים נוצר מכיוון ששיעור הגיוס לצבא נמצא במגמת ירידה, וגם כתוצאה מניצול מצומצם בלבד של תוכניות לפרישה מוקדמת מרצון של אנשי צבא.

הסנאטור דיק דרביןצילום: Win McNamee/אי־פי

ההתפתחות מגיעה בשעה שבפנטגון מנסים למזער סכום הכסף שיופנה לחומה על חשבון פרויקטים אחרים של בנייה צבאית. "תארו לעצמכם שהדמוקרטים היו מעלים את ההצעה הזאת בשביל הפרויקט שלנו, יהיה אשר יהיה, אנחנו הולכים לקצץ משכורות ופנסיות צבאיות", אמר דרבין.

הסנאטור דרבין הוא הנציג הבכיר של המפלגה הדמוקרטית בוועדת ההקצאות לפנטגון, והוא נמנה בין קבוצת המחוקקים משתי המפלגות שנפגשו עם שר ההגנה הזמני, פטריק שנהאן, ביום חמישי בבוקר.

משרד ההגנה מתכנן להעביר תקציבים ממגוון סעיפים למימון הקמת חומת הגבול. עיקר תשומת הלב נתונה להכרזתו של טראמפ על מצב חירום לאומי, שתאפשר לו לממן את החומה באמצעות תקציבים של עד 3.6 מיליארד דולר מפרויקטי בנייה אחרים של הצבא.

בית הנבחרים, הנמצא בשליטת הדמוקרטים, הצביע בחודש שעבר נגד הצעד של טראמפ. הסנאט, שנמצא בשליטת הרפובליקאים, צפוי לקבל החלטה דומה בשבוע הבא - למרות ניסיונות הבית הלבן למנוע זאת.

הכתבה בסוכנות אי.פי

תגובות