הישג לסין: מדינת ג'י-7 ראשונה מצטרפת למיזם דרך המשי החדשה

ממשלת איטליה נערכת לחתום על מזכר הבנות לתמיכה בפרויקט התשתיות והתחבורה הענק, "החגורה והדרך", כך דיווח פייננשל טיימס ■ הבית הלבן בתגובה: "זה יפגע במוניטין של איטליה"

סוכנויות הידיעות
נשיא סין, שי ג'ינפינג
נשיא סין, שי ג'ינפינגצילום: POOL New/רויטרס
סוכנויות הידיעות

איטליה מתכוננת להפוך למדינה הראשון מבין שבע המדינות המתועשות (G7) שמצטרפת באופן רשמי אל יוזמת דרך המשי החדשה של סין, "החגורה והדרך" (The Belt and Road Initiative), פרויקט תשתיות ותחבורה ענק שנועד לקדם מסחר ושיתוף הפעולה בין יותר מ-80 מדינות, מהים הבלטי ועד לאוקיינוס השקט.

ממשלת איטליה נערכת לחתום על מזכר הבנות לתמיכה ביוזמה בעת ביקורו המתכונן של נשיא סין שי ג'ינפינג בארץ המגף ב-22 במארס, אמר מיקלי גראצ'י, תת-מזכיר במשרד לפיתוח כלכלי של איטליה, לעיתון פייננשל טיימס.

"המשא ומתן עדיין לא הסתיים, אבל יתכן שיושלם עד לביקורו של הנשיא שי ג'ינפינג", אמר גראצ'י בראיון לעיתון. "אנחנו רוצים לוודא שמוצרים שמיוצרים באיטליה ייהנו מהצלחה רבה ביותר במונחי נפח יצוא לסין, שהיא השוק בעל שיעור הצמיחה הגבוה ביותר בעולם".

מיזם "החגורה והדרך", שאמור להוזיל במחצית את עלויות הסחר של המדינות המעורבות, נתפס על ידי רבים כניסיון של סין להרחיב את השפעתה בעולם על ידי בניית רשת של נתיבי סחר ברחבי אסיה, המזרח התיכון, אפריקה ואירופה.

לכן ההודעה האיטלקית לא התקבלה בעין יפה בוושינגטון. "אנו מטילים ספק בכך שהצטרפות ממשלת איטליה תניב תועלת כלכלית מתמשכת לעם האיטלקי, ויתכן כי בטווח הארוך אף תפגע במוניטין העולמי של איטליה", אמר דובר המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב, גארט מרקיז, לטיימס.

מבקרי הפרויקט הסיני טוענים כי באמצעותו בייג'ין מאלצת מדינות מתפתחות ליטול על עצמן חובות כבדים, וכי המרוויחות מכך הן חברות סיניות, לעיתים קרובות ממשלתיות. בחודשים האחרונים חמש מדינות - מלזיה, פקיסטן, מיאנמר, בנגלדש וסיירה לאון - ביטלו או צמצמו את התחייבויותיהן במסגרת פרויקטים במיזם "החגורה והדרך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker