טסלה החלה לקבל הזמנות לגרסה המוזלת של מודל 3 שנמכרת ב-35 אלף דולר

בשיחה עם כתבים הודה המנכ"ל אילון מאסק כי טסלה לא תהיה רווחית ברבעון הראשון, ואמר כי מעתה ההזמנות יתבצעו רק דרך האינטרנט כדי לקצץ בכוח אדם

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
טסלה מודל 3
טסלה מודל 3צילום: STAFF/רויטרס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

לאחר שאילון מאסק הבטיח כי טסלה תייצר דגם בסיסי ומוזל יותר של מודל 3 שלה, נראה כי יצרנית המכוניות החשמליות שלו סוף כל סוף מוכנה להציע את הדגם הזה להמונים.

טסלה הודיעה בלילה (ה') כי החלה לקבל הזמנות לגרסה הבסיסית של מודל 3 סדאן שלה, במחיר של 35 אלף דולר, וכי המכוניות יישלחו ללקוחות בתוך שבועיים עד ארבעה שבועות. המכונית תוכל לנסוע 350 קילומטרים עד שתזדקק לטעינה, והמראה שלה מבפנים יהיה שונה מעט מהגרסאות היקרות יותר של מודל 3.

זהו ציון דרך חשוב עבור טסלה, אשר התקשתה עד עתה להפחית עלויות בצורה שתאפשר לה למכור מכונית מוזלת. "זה משהו שאנחנו עובדים עליו מאז תחילת דרכה של החברה", אמר מאסק בשיחת ועידה עם כתבים. "זה היה קשה בצורה מטורפת".

טסלה גם החלה למכור גרסה של דגם 3 עם טווח של 380 קילומטר במחיר התחלתי של 37 אלף דולר. בעבר, הדגם הזול ביותר של מודל 3 נמכר ב-43 אלף דולר לפני הטבות מס.

טסלה דיווחה על רווחיות בשני הרבעונים האחרונים של 2018, בזמן שהגבירה את קצב הייצור של מודל 3, המכונית הזולה ביותר שלה. אולם נראה כי השנה המכירות התמתנו מעט. הטבת מס פדרלית של 7,500 דולר שניתנה לרוכשי מכוניות טסלה בארה"ב הופחתה במחצית החל מ-1 בינואר. ההטבה תופחת ביולי ל-1,875 דולר ותבוטל כליל בשנה הבאה.

מאסק אמר כבר מזמן שטסלה צריכה להציע מכונית במחיר ל 35 אלף דולר כדי למשוך קונים מן השורה אשר עד עכשיו נרתעו ממכוניות חשמליות בגלל מחירן הגבוה, זמן הטעינה וסיבות אחרות.

בשיחת הוועידה סירב מאסק לומר לאילו שולי רווח מצפה החברה על מכירות של הדגם המוזל, אך אמר כי טסלה לא תרוויח כסף ברבעון הראשון. "בהתחשב בכך שהרבה קורה ברבעון הזה, אנחנו לא צופים רווחיות ברבעון הראשון", אמר. עם זאת, הוא הוסיף כי החברה צופה לשוב לרווחיות ברבעון השני.

מאסק אמר גם כי טסלה מקבלת מעתה הזמנות רק דרך האינטרנט, ותסגור חלק מאולמות התצוגה שלה כדי לצמצם כוח אדם.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ