ווין ריזורטס נקנסה ב-20 מיליון דולר - הסכום הגבוה ביותר שהוטל בנבאדה

החברה הודתה כי התעלמה באופן עקבי מטענות העובדים כי מייסד ומנכ"ל החברה לשעבר, סטיב ווין, הטריד מינית ■ חקירת הנושא החלה בעקבות מאמר ב"וול סטריט ג'ורנל"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלון Venetian בלאס וגאס
מלון Venetian בלאס וגאסצילום: בלומברג

מועצת ההימורים של נבאדה הטילה אתמול (ג') את הקנס הגבוה ביותר בהיסטוריה של המדינה על ווין ריזורטס, לאחר שהחברה הודתה כי התעלמה מטענות של עובדים שלפיהן מייסד ומנכ"ל החברה לשעבר, סטיב ווין, הטריד מינית.

מועצת ההימורים אישרה קנס בסך 20 מיליון דולר בהצבעה של 1:4. מדובר בסכום הגבוה פי ארבעה מכל קנס שהטילו בעבר הרגולטורים של המדינה המדברית.

בחודש שעבר, הוועדה לשליטה בהימורים בנבאדה פירסמה תלונה נגד מפעילת בתי הקזינו ווין ריזורטס. רשויות המדינה אמרו כי בשל מאמר שפורסם בשנה שעברה ב"וול סטריט ג'ורנל", ובו פורטו טענות בנוגע להטרדה מינית שבוצעה על ידי ווין, נפתחה חקירה.

התלונה כללה ממצאים רבים של העיתון והיו בה דוגמאות אחרות להתנהגות של ווין. לדברי הוועדה, בכירים בחברה איפשרו התנהגות זאת.  

ג'ון מיקלה, עורך דין של מדינת נבאדה, העיד אתמול בשימוע לפני הוועדה כי "המסמכים שבתלונה לא מתקרבים לתיאור ההיקף האמיתי של ההתנהגות של ווין, שנחשפה בחקירה. התלונה כוללת טענות לאונס, הטרדה מינית והתנהגות בלתי-נאותה". לדבריו, "המנהלים איפשרו התנהלות ותנאי עבודה שהרסו את המוניטין של נבאדה, ברמה שלא נראתה מאז הפשע המאורגן היה מעורב בתעשיית ההימורים".

ווין ריזורטס לא עירערה על רבים מהממצאים בתלונה. זאת הפעם הראשונה שהיא הודתה בכך שבכירים לא טיפלו כראוי בטענות העובדים כלפי ווין.

מתיו מדוקס, המנכ"ל הנוכחי של ווין ריזורטס, אמר כי דירקטוריון החברה השתנה וכי היא משקיעה בעובדים שלה". החברה הוסיפה גם כי הבכירים שהוזכרו בתלונה אינם עובדים עוד בווין ריזורטס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker