קורבנות הונאת הפונזי של מיידוף מקבלים היום 464 מיליון דולר

זהו סבב החזר הכספים העשירי שמבצע הנאמן לנכסיו של הנוכל ■ עד כה הושבו ללקוחות יותר מ-12 מיליארד דולר - שליש מסכום התביעות המוכרות

לוגו בלומברג
בלומברג
ברני מיידוף
ברנרד מיידוף בשנת 2009צילום: בלומברג

קורבנות הונאת הפונזי בהיקף של 19 מיליארד דולר שביצע ברנרד מיידוף יתחילו היום (ו') לקבל חזרה כספים בסך 464 מיליון דולר מהנאמן לנכסיו של הנוכל, שמלווה את תהליך פירוק עסקיו בעשור האחרון.

הכספים שיקבלו כעת 880 לקוחות של חברת ההשקעות של מיידוף יביאו את הסכום הכולל שהושב ללקוחות ליותר מ-12 מיליארד דולר, או שני שליש מהסכום של כל התביעות המוכרות, מסר הנאמן אירווינג פיקרד. הסכומים שיוחזרו ללקוחות בסבב הנוכחי ינועו בין 429 דולרים ל-66 מיליון דולר, מסר הנאמן.

הסכום שיוחזר היום גבוה ב-45 מיליון דולר מכפי שהודיע הנאמן במקור בדצמבר, בזכות הסדרים נוספים שאליהם הגיע עם לקוחות שהרוויחו מההונאה. מזה שנים שפיקרד מגיש תביעות נגד משקיעים של מיידוף, בהם גם גופים ישראלים, שיצאו מורווחים מההונאה לאחר שמשכו מחשבונותיהם סכומי כסף גדולים יותר משהשקיעו.

לקוחות שהפסדיהם הוכרו והסתכמו בסכום של עד 1.49 מיליון דולר, קיבלו חזרה את כל כספם עם השלמת העברת הכספים היום, נאמר בהודעה. סבב החזר הכספים המתבצע היום הוא העשירי שביצע הנאמן מאז קריסת קרן ההשקעות של מיידוף בדצמבר 2008.

מיידוף מרצה עונש של 150 שנות מאסר שנגזר עליו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker