למה שטות מכליות נפט ענקיות ריקות בים - ומה זה אומר על מחיר הנפט?

פריחת שוק הנפט בארה"ב וצמצום ייצור בנפט במדינות אופ"ק מזעזעים את שוק הספנות

לוגו בלומברג
בלומברג
מכלית נפט
מכלית נפטצילום: Bloomberg
לוגו בלומברג
בלומברג

12 מכליות ענק עושות את דרכן באיטיות לכיוון חופי ארה"ב במפרץ מקסיקו. על פי המקובל, המכליות האלה היו אמורות להיות מלאות בנפט עתיר גופרית מהמזרח התיכון, המיועד לבתי הזיקוק במקומות כמו יוסטון וניו אורלינס. אך כיום המכליות האלה מפליגות ללא מטען, רק עם מי ים כדי לאזן אותן. זהו למעשה מסע מיותר, שבעלי האוניות מנסים להימנע ממנו - מאחר שכל שיוט של המיכלות בלא שהן נושאות סחורות לא מניב להן כסף - והשייט אף כרוך בעלויות.

הספינות שטות ריקות מאסיה לארה"ב, מסע של כ-33 אלף ק"מ, משום שיצרניות הנפט במזרח התיכון מגבילות את הייצור. אך את הנפט האמריקאי חייבים לייצא, ואין מספיק מכליות ענק באוקיאנוס האטלנטי לכך - ולכן הן מגיעות מאסיה ריקות.

"מה שגורם לכך היא העלייה בייצור הנפט האמריקאי והעלייה במלאי הנפט בארה"ב בשבועות האחרונים", אמר וורן פטרסון, אסטרטג סחורות ראשי בבנק ING באמסטרדם. "במקביל, אופ"ק מקצץ בתפוקה, מה שמעודד את היצוא האמריקאי", אמר פטרסון.

חברות הספנות סומכות על היצוא האמריקאי שיסייע למכליות לעמוד בצמצום האספקה ממדינות אופ"ק ומיצרניות כמו רוסיה. אנליסטים העלו את תחזיות הרווח שלהם לחברות הספנות, לאחר שאופ"ק ומדינות שאינן חברות בארגון הכריזו על קיצוץ בתפוקת הנפט.

שלוש או ארבע מכליות מפליגות ריקות לארה"ב בכל זמן נתון, לפי חברת המחקר shipbrokers. השינויים בשוק הנפט גרמו לזעזועים בשוק הספנות. הרווח היומי של חברת הספנות VLCC, שיכולה לשנע 2 מיליון חביות נפט ביום במסלול מזה"ת-סין, הוכפלו לקרוב ל-30 אלף דולר בשבוע האחרון, לפי נתוני בורסת הספנות הבלטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ