חשדות כי ג'ונסון אנד ג'ונסון ידעה שהטלק שמכרה מכיל אסבסט מסרטן

החברה ממשיכה לטעון כי מוצריה בטוחים לשימוש, אף שהוגשו נגדה 13 אלף תביעות מלקוחות שחלו בסרטן ■ חלק מהתביעות הללו הסתיימו לטובתה של החברה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אבקת טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון
אבקת טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסוןצילום: רויטרס

משרד המשפטים האמריקאי ורשות ניירות ערך בארה"ב (SEC) חוקרים את ג'ונסון אנד ג'ונסון בשל חששות כי ידעה שהטלק לתינוקות ומוצרי טלק נוספים שלה נגועים באסבסט, כך הודיעה ג'ונסון אנד ג'ונסון אתמול (ד').

במסמכים שהגישה לרשות ני"ע, אמרה ג'ונסון אנד ג'ונסון כי היא משתפת פעולה עם החקירות, ותציג מסמכים שונים בתגובה לצווי הזימון שקיבלה. החברה פירסמה בנפרד הודעה, שלפיה "החקירות קשורות לדיווחים בתקשורת" בנוגע לתביעות שהוגשו נגד החברה מצד לקוחות הטוענים כי מוצריה גרמו להם לחלות בסרטן.

"ניו יורק טיימס" ורויטרס דיווחו בדצמבר כי מסמכים פנימיים של ג'ונסון אנד ג'ונסון הראו שבמשך עשרות שנים ידעו בחברה שהטלק שלה עלול להכיל אסבסט, והמשיכו במאמצים למנוע ממידע שלילי עליה להתפרסם בתקשורת. בימים שלאחר פרסום הכתבות, צנחה מניית ג'ונסון אנד ג'ונסון ביותר מ-12%. היא לא התאוששה עדיין מהירידה.

ג'ונסון אנד ג'ונסון, שנגדה עומדות כ-13 אלף תביעות המאשימות את הטלק שלה בכך שהוא גורם לסרטן השחלות, ממשיכה לטעון כי מוצריה בטוחים לשימוש. אתמול אמרה החברה כי "עשרות שנים של בדיקות עצמאיות על ידי רגולטורים והמעבדות המובילות בעולם הוכיחו כי הטלק לתינוקות של ג'ונסון אנד ג'ונסון בטוח ונטול אסבסט, ואינו גורם לסרטן".

חלק מהתביעות בנוגע לטלק התקדמו למשפט. ג'ונסון אנד ג'ונסון זכתה בחלק מהתביעות וערערה בהצלחה על אחרות, כולל במקרה שבו חבר מושבעים פסק כי עליה לשלם פיצויים של 4.7 מיליארד דולר ל-22 חולות סרטן השחלות ובני משפחותיהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker