מהפך היסטורי בארה"ב: הכנסות מפרסום דיגיטלי יעלו על סך כל שאר תחומי הפרסום

ב-2017 עלו בראשונה הוצאות הפרסום במחשבים, במובייל, במנועי חיפוש ובמדיה חברתית, על הוצאות הפרסום בטלוויזיה ■ השנה המהפך יושלם והן יעלו על כל אפיקי הפרסום הלא דיגיטליים גם יחד

סוכנויות הידיעות
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סמלי גוגל ופייסבוק
סמלי גוגל ופייסבוקצילום: Bloomberg

2017 היתה השנה הראשונה שבה ההוצאות על פרסום דיגיטלי בארה"ב, הכולל פרסום במחשבים, מכשירי מובייל, מנועי חיפוש ומדיה חברתית, עלו על ההוצאות על פרסום בטלוויזיה.

השנה, המהפך יושלם כאשר ההוצאות על פרסום דיגיטלי יעלו על סך הוצאות הפרסום בכל אפיקי הפרסום הלא דיגיטליים, הכוללים מלבד טלוויזיה, גם פרסום ברדיו, בעיתונאים, בכתבי עת ועל שלטי חוצות.

כך לפי תחזית חברת המחקר אי-מרקטר (eMarketer) שצופה כי ההוצאות על פרסום דיגיטלי בארה"ב יגדלו השנה ב-19.1% לעומת השנה הקודמת, ויסתכמו ב-129.3 מיליארד דולר. זאת לעומת תחזית לנפילה של 19% בהוצאות על פרסום לא דיגיטלי, אשר צפויות להסתכם ב-109.5 מיליארד דולר.

לפי התחזית, ההוצאות על פרסום דיגיטלי יהוו 54.2% מסך ההוצאות על פרסום השנה, ואילו ההוצאות על פרסום לא דיגיטלי יהוו רק 45.8% מסך ההוצאות. לפי תחזית אי-מרקטר, עד שנת 2023 יהוו ההוצאות על פרסום דיגיטלי יותר משני שלישי מסך ההוצאות על פרסום.

השחקניות הגדולות בשוק הפרסום הדיגיטלי בארה"ב ימשיכו השנה להיות גוגל ו פייסבוק , אולם הנתח המשותף שלהן צפוי להתכווץ. הנתח של גוגל בשוק הפרסום הדיגיטלי צפוי להתכווץ ל-37.2% לעומת 38.2% בשנת 2018, צופה אי-מרקטר. נתח השוק של פייסבוק צפוי לרשום השנה צמיחה קלה בלבד, מ-21.8% ל-22.1%.

המרוויחה הגדולה צפויה להיות אמזון , שהנתח שלה בשוק הפרסום הדיגיטלי צפוי לזנק השנה ביותר מ-50%, ל-8.8%, לפי אי-מרקטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker