חובות הסטודנטים בארה"ב מתנפחים: 1.46 טריליון דולר טרם שולמו

האמריקאים לוקחים יותר הלוואות - ומתקשים יותר מתמיד להחזיר אותן ■ סך ההלוואות שבפיגור הגיע בסוף 2018 ל-166.4 מיליארד דולר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סטודנטים
צילום: REUTERS

עלייה חדה בפיגור בתשלומי הלוואות סטודנטים בארה"ב ב-2018. סך ההלוואות שבפיגור הגיע בסוף השנה ל-166.4 מיליארד דולר. בבלומברג חישבו את הסכום לפי הדו"ח הרבעוני של חובות משקי הבית של ארה"ב, שכולל את סך החובות וההלוואות שעליהן יש פיגורים של יותר מ-90 יום.

סכום הלוואות הסטודנטים שטרם הוחזרו הגיע ב-2018 ל-1.46 טריליון דולר, וסך החובות הלא משולמים עלה גם כן. שיעור ההלוואות עם פיגורים של מעל 90 יום בתשלומים נותרה ברמה של 11% מכלל ההלוואות.

הפיגורים בתשלומי ההלוואות המשיכו להתרחב, אף שהאבטלה ירדה מתחת לרמה של 4%, מה שמרמז כי שוק התעסוקה החזק בארה"ב לא ייצר מספיק צמיחה בשכר כדי לסייע לאנשים לנהל את חובותיהם.

"רמות השכר לבוגרי אוניברסיטאות אינן גבוהות מספיק לכיסוי חובות", אומר אירה ג'רסי, אנליסט בבלומברג. "אם יש לך ברירה לשלם על הלוואת סטודנטים או להוציא את הכסף על מזון ודיור, מה תעדיף?"

פיגורים בתשלומי ההלוואות משפיעים בצורה רחבה על הכלכלה. רוב ההלוואות הן בערבות ממשלתית, כך שקרוב לוודאי שההשלכות של הפיגורים לא ישוו להשלכות שהיו למשבר המשכנתאות ב-2007 - שהוביל למשבר כלכלי רחב, אומר ג'רסי. "ואולם אם ההלוואות לא יוחזרו, הדבר יוביל לעלייה בגירעון התקציבי של הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום