פרויקט מנהרת רכבות בהרי האלפים בסכנה - בגלל התנגדות הפופוליסטים

העבודה על מנהרה חדשה לרכבות מהירות בין ליון לטורינו עשויה להיפסק בגלל התנגדות מפלגת חמשת הכוכבים ■ המנהרה אמורה להיפתח ב-2030 - אבל עד עכשיו בוצע רק 15% מהפרויקט

לוגו אי-פי
אי-פי
הכניסה למנהרה הישנה המחברת בין ליון לטורינו, בצד האיטלקי
הכניסה למנהרה הישנה המחברת בין ליון לטורינו, בצד האיטלקיצילום: Antonio Calanni/אי־פי
לוגו אי-פי
אי-פי

פרויקט אסטרטגי של האיחוד האירופי להנחת מסילה לרכבת מהירה שתעבור ברכס האלפים, ותקצר את זמן הנסיעה בין צרפת לאיטליה, עשוי להתבטל בעקבות ויכוחים פנימיים בממשלת איטליה.

בצד הצרפתי מכונות ענק חוצבות מנהרה בקצב של 20 מטר ליום. מנגד, בצד האיטלקי, סומן אתר העבודות על ידי ארגוני מאחה כמטרה לפעולות חבלה, ולכן הוא נשמר על ידי ארבע סוכנויות לאכיפת חוק. העובדה באתר מוגבלת לתחזוקה בלבד.

הישרדותה של ממשלת איטליה הפופוליסטית תלויה במידה רבה בהחלטה לחדש את קו הרכבת המהירה בין טורינו לליון. העבודות בקו הופסקו בקיץ, כאשר אחת המפלגות בממשלה הביעה התנגדות לפרויקט, ואילו השנייה הביעה תמיכה.

המאבק הוא בין תנועת חמשת הכוכבים, שמתנגדת לפרויקטים גדולים בתשתיות, לבין מפלגת לה לגה שתומכת בעסקים. התוצאה: צרפת עלולה למצוא את עצמה עם מנהרה שמובילה לשום מקום. האי-ודאות סביב הפרויקט גורמת למתיחות מול האיחוד האירופי, שמשלם 40% מעלותו, 8.6 מיליארד יורו.

המנהרה בין ליון לטורינו באורך של 57.5 ק"מ, המוכרת באיטליה בשם TAV, היא חלק חיוני בפרויקט של האיחוד האירופי, המחבר בין דרום ספרד ומזרח אירופה. המנהרה היא חלק מחזון לשש מנהרות שיחצו את האלפים, כולל מנהרת גוטארד בשווייץ, שנפתחה ב-2016, ומנהרת ברנר בין איטליה לאוסטריה שאמורה להיפתח בעשור הבא.

"ויכוחים סוריאליסטיים"

החיבור החדש בין טורינו לליון מחליף מנהרה ישנה שנבנתה ב-1871, שלדברי גורמים באיחוד אינה בטיחותית. רכבות מהירות צריכות להאט את מהירותן ב-60 קמ"ש בזמן נסיעה במנהרה – מה שמאריך את הנסיעה ממילאנו לפריז בשבע שעות. המנהרה החדשה תקטין את זמן הנסיעה בארבע שעות וחצי.

פאלו פויאטה, הנציב האחראי בממשלת איטליה על קו ליון-טורינו, אמר כי הוויכוחים בממשלה נהפכו לסוריאליסטיים. "שרי תנועת חמשת הכוכבים סירבו להגיע לראות את אתר הבנייה, הם פשוט מכחישים את קיומו", הוא אמר.

תנועת חמשת הכוכבים קשורה ל-No-TAV, תנועת המחאה נגד פרויקט הרכבת. המוניטין של חמשת הכוכבים נפגע לאחר שאישרה כמה פרויקטים גדולים בתשתיות, שלהם התנגדה בעבר. בפה גרילו, מייסד חמשת הכוכבים, הצטרף לתנועת המחאה עוד ב-2010.

"אם הם בוגדים במחאה, הם בוגדים בעצמם", אומר מריו קוואגנה, מהנדס סביבתי בן 73 ואחד מפעילי המחאה. תנועת No-TAV יכולה לרשום לעצמה כמה הישגים בכך שגרמה לעיכובים משמעותיים בכריית המנהרות בצד האיטלקי, שם הבנייה החלה רק ב-2013 לעומת 2002 בצד הצרפתי, אך הם לא סומכים על חמשת הכוכבים. "אף ממשלה היא לא חברה שלנו", אמר קוואנגה.

רק 15% מהפרויקט נבנה עד עתה, אף שהמנהרה אמורה להיפתח ב-2030. איטליה עשויה להפסיד מימון של 813 מיליון יורו מהאיחוד האירופי, אם לא תמשיך לשלב הבא בפרויקט, כמו גם חוזים בשווי של 1.9 מיליארד יורו ב-2019. בנוסף, צרפת והאיחוד האירופי עשויים לתבוע פיצויים מאיטליה אם הפרויקט יבוטל לחלוטין.

גורם באיחוד האירופי מסר כי האיחוד צריך הבהרות בנוגע לפרויקט עד הקיץ, או שהכספים יוקצו לפרויקט אחר. תנועת חמשת הכוכבים מתעקשת כי מחיר הפרויקט עולה על יתרונותיו. צרפת תומכת בפרויקט ולאיחוד האירופי אין תוכנית חלופית.

מתאו סלביני, מנהיג מפלגת לה לגה, סומך על תמיכת המגזר העסקי בצפון איטליה שמעוניין בבניית המנהרה. תמיכתו בפרויקט גורמת לעימות בינו לתנועת חמשת הכוכבים, על רקע המתיחות לקראת הבחירות לפרלמנט האירופי, כששתי המפלגות מתחרות על חיזוק השליטה בקואליציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ