ינשוף לפניך: משטרת ניו יורק דורשת מווייז להפסיק לפרסם את נקודות בדיקת האלכוהול

גורמי אכיפת חוק טוענים כי האפשרות בווייז לדיווח על מיקומי שוטרים מסייעת לנהגים שיכורים ומסכנת את הציבור

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטר עוצר נהג בעיר ניו יורקצילום: NYT

ווייז, אפליקציית הניווט שבבעלות גוגל, ידועה בכך שהיא מספקת בזמן אמיתי מידע לנהגים, לפי דיווחים של נהגים אחרים, על בעיות שעלולות לצוץ בדרכם. ואולם אחת מאפשרויות הדיווח באפליקציה - סימון נקודות בדיקת אלכוהול של המשטרה - סיבכה את ווייז עם גורמי אכיפת החוק במדינת ניו יורק. בסוף השבוע האחרון משטרת ניו יורק (NYPDׂ) שלחה מכתב לגוגל בדרישה שענקית ההיי-טק תפסיק את אפשרות הדיווח הזאת בווייז.

במכתב טענה המשטרה כי דיווח על נקודות בדיקת אלכוהול פוגע ביכולתה לשמור על ביטחון האזרחים. "פרסום מידע כזה לציבור הוא לא אחראי מאחר שהוא מסייע לנהגים שיכורים להתחמק מנקודות בדיקה ומעודד נהיגה פרועה", כתבה אן פרונטי, סגנית ניצב לנושאים משפטיים במשטרת ניו יורק. "חשיפת נקודות הבדיקה מסכנת את הנהגים, הנוסעים שאיתם ואת כלל הציבור", כתבה פורנטי.

היא הוסיפה כי משתמשי ווייז שחולקים את המידע הזה עם נהגים אחרים עשויים לעבור על החוק בכך שהם מנסים לפגוע ביכולת של גורמי אכיפת החוק לעשות את עבודתם, וכי המשטרה מתכננת לנקוט בכל האמצעים כדי למנוע מאנשים לחלוק את המידע המסוכן.

ווייז אינה מאפשרת לנהגים לזהות נקודות בדיקת אלכוהול, אך אנשים שמשתמשים באפשרות של האפליקציה לשתף את מיקומי משטרה יכולים להוסיף הערה מתחת לאייקון של השוטר בווייז. גוגל מסרה כי בטיחות הנהגים היא בעדיפות עליונה, וכי הדיווח לנהגים על נקודות בדיקות מהירות קרובות גורם להם לנהוג בזהירות רבה יותר.

לפי המרכז לבקרת מחלות (CDC) נקודות בדיקת אלכוהול מורידות את הסיכון לתאונות דרכים כתוצאה משכרות ב-20%. גוגל התמודדה בעבר עם ביקורת על האפשרות לדיווח על מיקומי משטרה. רשויות החוק קראו לביטול האפשרות הזאת בווייז לאחר שב-2014 נורו למוות שני שוטרים. המשטרה טענה כי זיהוי מיקומי שוטרים באפליקציית הניווט מסכן את חייהם.

האדם שירה בשני השוטרים פירסם צילומי מסך מווייז ברשתות החברתיות לפני האירוע. ארגוני עובדים של שוטרים תקפו את ענקית ההיי-טק בטענה כי האפליקציה מאפשרת לאנשים לסמן שוטרים כמטרות וקראו להסרת האפשרות לדיווח על מיקומי שוטרים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker