מייסד אמזון ג'ף בזוס: ניסו לסחוט אותי ולפרסם תמונות אינטימיות שלי

האיש העשיר בעולם פירסם אתמול פוסט והאשים את הצהובון "נשיונל אינקוויירר" בניסיון לסחוט אותו באיומים ■ "החלטתי לפרסם בדיוק מה שהם שלחו לי, למרות האיומים שלהם כי הם יגרמו לי למבוכה, ולשלם מחיר אישי כבד"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים16
מקנזי וג'ף בזוס (מימין), לורן סנצ'ז
מקנזי וג'ף בזוס (מימין), לורן סנצ'זצילום: Axel Koester/The New York Times, רויטרס
לוגו בלומברג
בלומברג

ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון, מאשים את "נשיונל אינקוויירר" ואת המוציא לאור של העיתון דייוויד פקר בסחיטה, במסגרת המלחמה המתנהלת בין האיש העשיר בעולם ופקר, שהוא אחד ממקורביו של דונלד טראמפ, נשיא ארה"ב.

המגזין, שבבעלות חברת אמריקן מדיה, פירסם כתבה חושפנית על יחסיו של בזוס עם מגישת הטלוויזיה לשעבר לורן סנצ'ז, ובזוס שכר חוקרים לברר אם הכתבה פורסמה ממניעים פוליטיים. בזוס הוא בעלי העיתון "וושינגטון פוסט" שידוע בביקורתו החריפה על הנשיא טראמפ.

אתמול בזוס אמר כי "נשיונל אינקוויירר" איים לפרסם עוד פרטים ולחשוף תמונות אם בזוס לא יפסיק את החקירה. בזוס כתב על כך בפוסט באינטרנט שכלל תיאורים גרפיים של התמונות. "במקום להיכנע לסחיטה, החלטתי לפרסם בדיוק מה שהם שלחו לי, למרות האיומים שלהם כי הם יגרמו לי למבוכה, ולשלם מחיר אישי כבד", כתב בזוס בפוסט באתר מדיום. "כל מבוכה אישית שתיגרם לי היא משנית, מפני שיש כאן נושאים חשובים יותר. אם אדם בעמדה שלי לא יכול להילחם בסחיטה כזו, כמה אנשים בעולם יכולים?", כתב בזוס.

בזוס גם רמז כי הכיסוי התקשורתי שהעניק "וושינגטון פוסט" לפרשת רצח העיתונאי הסעודי ג'מאל חאשוקג'י דירבן את "נשיונל אינקוויירר" להתחיל בחקירה. "מסיבות שעדיין לא ידועות לחלוטין, נראה שהפרשה הסעודית פגעה בנקודה רגישה", כתב בזוס.

דובר חברת אמריקן מדיה סירב להגיב. המגזין פירסם כתבות על בזוס בגלל שעושרו ועמדתו הפכו אותו לנושא ראוי לכתבות ודיווחי המגזין אינם נגועים בהשפעה פוליטית, כך לפי מיילים ששלח, לכאורה ג'ון פיין, עורך הדין של אמריקן מדיה, לבזוס ואותם הוא כלל בפוסט שפירסם אתמול.

באחד המיילים, פיין הציע כי בזוס יפרסם הצהרה שלפיה אין כל בסיס להשערות שהכיסוי של אמריקן מדיה מונע משיקולים פוליטיים. בתמורה, החברה תימנע מפרסום חומרים נוספים ותמונות.

"זה נראה לגמרי כמו סחיטה", אמר זקארי אלסי, עו"ד בפירמת עורכי דין מקליפורניה. "החוק מגדיר סחיטה, בין היתר, כהשגת דבר בעל ערך באמצעות פחד. אמריקן מדיה מאיימת מפורשות לפרסם תמונות מביכות אלא אם בזוס ייענה לדרישותיהם, וזה עונה להגדרת החוק", אמר אלסי.

זהו העימות האחרון בין טראמפ לבזוס. טראמפ השמיץ את בזוס פעמים רבות, איים על החברה בהעלאת מסים, תביעה בגין הפרת חוקי הגבלים עסקיים, והעלאת דמי המשלוח, וכן תקף את "וושינגטון פוסט" וטען כי העיתון הוא הונאה. ב-2015 הציע בזוס לשלוח את טראמפ לחלל, אך מאז נמנע מלהזכיר את שמו של הנשיא עד לאחרונה.

ג'ף בזוס
ג'ף בזוסצילום: AFP

בזוס פירסם בחודש שעבר בטוויטר הצהרה שחתומה על ידיו ועל ידי אשתו מקנזי שבה הם מכריזים על גירושים. כמה שעות לאחר מכן פורסמה הכתבה הראשונה ב"נשיונל אינקוויירר" על יחסיו של בזוס עם סנצ'ס. יום לאחר מכן טראמפ איחל לבזוס בהצלחה בגירושים בטוויטר וחזה כי ההליך כולו יהיה "מדהים ביופיו".

אתמול בזוס ציין כי פקר משתף פעולה עם החוקרים הפדרליים שבודקים את התשלומים של "נשיונל אינקוויירר" לפני הבחירות ב-2016. העיתון שילם לאישה אחת לפחות שטענה כי היה לה רומן עם טראמפ. העיתון השיג את הזכויות הבלעדיות לסיפור ומעולם לא פירסם אותו.

בזוס הוא בעל המניות הגדול ביותר באמזון עם אחזקות של 16%. בזוס ואמזון לא מסרו האם המייסד יאיץ את המכירות התקופתיות שלו של מניות אמזון.

ההתכתבות בין בזוס לאמריקן מדיה כללה דיונים משפטיים בנושא פרסום התמונות החושפניות. בזוס טען כי התמונות הן רכושו הפרטי ופרסומן מהווה הפרת זכויות יוצרים. אמריקן מדיה טוענת כי למיליוני לקוחות אמזון יש עניין בדרך שבה מנכ"ל, נשיא ומייסד אמזון מפעיל שיקול דעת וכי שיקול דעתו משתקף מההתכתבות שלו עם סנצ'ס, ולכן יש כאן עניין ואינטרס ציבורי.

מייקל פצ'ר, אנליסט מחברת ההשקעות וודבוש שמתמחה באמזון אמר: "החיים הפרטיים של ג'ף בזוס לא מעניינים אותי וגם לא מעניין אותי ולא אכפת לי אם ממלכת טראמפ מנסה לגרום לו להיראות רע. כל אלה לא ישפיעו על האנשים שרוצים לקנות באמזון".

התמונות ששלח בזוס לסנצ'ס

בזוס שלח סלפי של פניו במה שנראה כפגישת עסקים.

סנצ'ס הגיבה בתמונה שלה מעשנת סיגר במה שנראה כמו פעולת מין אוראלי.

בזוס שלח תמונה שלו ללא חולצה בעודו עונד את טבעת הנישואין ולובש מכנסיים קצרים כאשר נראה כי יש לו זקפה חלקית.

בזוס שולח תצלום של כל גופו כשהוא לבוש תחתוני בוקסר.

סלפי של בזוס לבוש.

תצלום של בזוס באמבטיה. בזוס לובש מגבת וניתן לראות חלק מאיבריו האינטימיים.

סנצ'ס לבושה בשמלה, חושפת את המחשוף וחלקים של גוף תחתון.

סנצ'ס לבושה בגד ים ביקיני ושמלה החושפת את המחשוף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker