לוגו בלומברג
בלומברג

ביל גרוס, שכונה במשך עשורים מלך האג"ח בשל הצלחתו במסחר באיגרות חוב בחברת ההשקעות פימקו, הודיע כי הוא פורש. לפני ארבע שנים הוא הקים את חברת ההשקעות ג'אנוס הנדרסון, שאליה הגיע אחרי שעזב את פימקו.

"היתה לי קריירה מופלאה במשך יותר מ-40 שנה. כל הזמן ניסיתי להציב את האינטרסים של הלקוחות שלי לפני הכל, בזמן שהמצאתי מחדש את הניהול הפעיל בסחר באג"ח", אמר גרוס בהודעה מטעמו שפורסמה היום (שני). "יש לי כל כך הרבה חברים ושותפים שעלי להודות להם בשתי החברות שהקמתי – שום דבר אינו אפשרי ללא צוות שעובד בשיתוף פעולה עם מטרה משותפת".

גרוס, בן 74, מנהל את קרן האג"ח ג'אנוס מסוף 2014, זמן קצר אחרי שעזב בפתאומיות את פימקו בשיאו של עימות בהנהלה. הוא רשם תשואות שנתיות של פחות מ-1% בג'אנוס, שהיו נמוכות בהרבה מהציפיות לאור הצלחתו רבת השנים בפימקו.

אחריות הניהול של הקרן תעבור לצוותו של גרוס בפימקו שתמך בו בארבע השנים האחרונות, כך לפי הודעת הקרן. ניק מרוטדו, ימונה למנהל ההשקעות של הקרן החל ב-15 בפברואר.

הקרן של גרוס הפסידה 4% ב-2018, מה שגרם לשורה של משקיעים למשוך את כספם וסך הנכסים שמנהלת הקרן נמוך ממיליארד דולר, לעומת 2.24 מיליארד דולר בשנה שעברה. גרוס הפחית בספטמבר 2018 את האחזקות שלו בקרן הואשם בהפסדים בשל ההימור הכושל שלו על ביצועי האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ושל ממשלת גרמניה.

גרוס נהפך למנהך השקעות באג"ח כמעט בטעות אחרי שהחל לעבוד בפסיפיק מיוטאל לייף אינשורנס בלוס אנג'לס. שם הוטל עליו להגות תוכנית חדשה לסחר פעיל במניות. שם הוא פיתח את אסטרטגיית התשואה הטוטאלית שלו שהניבה הכנסות גם מקופונים אל אג"ח וגם מהשינוי עצמו המחיר האג"ח.

המוניטין של גרוס התפשט והוא נהפך למרואיין קבוע בתוכניות טלוויזיה מאולפנים שהוקמו בפימקו. "רוב מנהלי הכספים נוטים להימשך לירוקים, רוב הפוליטיקאים לכוח", הוא כתב בספר שפירסם ב-1997 על השקעות. "אולי רק האמן יבחר בתהילה על חשבון שני הדברים האחרים. אני מניח שזה מה שאני בלבי - אמן בעל השראה שבמקרה מקבל הרבה כסף עבור עבודתו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker