אירופה קנסה את מאסטרקארד ב-648 מיליון דולר בגלל פגיעה בתחרות

מחקירה שמנהל האיחוד האירופי נגד החברה האמריקאית בשנים האחרונות עולה כי חברת כרטיסי האשראי מנעה בצורה לא הוגנת מקמעוניות ביבשת לנצל עמלות סליקה זולות יותר

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
MASTERCARD-LAWSUIT/BRITAIN
צילום: Jonathan Bainbridge/רויטר

האיחוד האירופי הטיל קנס של כ-570 מיליון יורו (648 מיליון דולר) על חברת מאסטרקארד בגלל שכפתה על לקוחות תנאים שלפי הרגולטורים ייתכן כי ייקרו באופן מלאכותי את עלויות שירותי התשלומים בכרטיסי האשראי ביבשת.

הנציבות האירופית מסרה כי מאסטרקארד מנעה בצורה לא הוגנת מקמעוניות ביבשת לנצל עמלות סליקה זולות יותר שהציעו בנקים מחוץ למדינה באיחוד האירופי בה היו הקמעוניות מבוססות.

המגבלות שהטילה מאסטרקארד על ביצוע עסקות מעבר לגבולות בין מדינות האיחוד בוטלו בזכות חקיקה בנושא כרטיסי אשראי שאושרה על ידי האיחוד ב-2015. החקירה הנוכחית של האיחוד נגד החברה החלה ב-2013.

מאסטרקארד הודיעה בחודש שעבר על הקצאת 650 מיליון דולר לכיסוי הקנס, נמוך מסכום של מיליארד יורו שעליו דובר כאפשרות ב-2017. הקנס על החברה הופחת ב-10% בזכות שיתוף פעולה עם הרשויות האירופיות, מסרו הרגולטורים.

מאסטרקארד מסרה כי החלטת האיחוד האירופי שמה סוף לחקירה של "התנהלות שהיתה קיימת רק בעבר" ואשר התקיימה במשך פחות משנתיים. "לא יהיה צורך בשינוי כלשהו בהתנהלות העסקית הנוכחית של מאסטרקארד", נאמר בהודעת החברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker