"יצרנית רכיבי אייפון פיטרה 50 אלף עובדים בגלל ההאטה במכירות אפל"

לפי דיווח של העיתון היפני "ניקיי אז'יאן ריוויו", פוקסקון וספקיות רכיבים מרכזיות אחרות של מוצר הדגל של אפל החלו השנה מוקדם מהרגיל בפיטורי עובדים עונתיים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מפעל פוקסקון בסין
מפעל פוקסקון בסיןצילום: רויטרס

חברת פוקסקון הטייוואנית, המייצרת רכיבים עבור מכשירי אייפון ומרכיבה אותם, פיטרה כ-50 אלף עובדים זמניים מאז אוקטובר במפעל המרכזי שלה לייצור הסמארטפון של אפל בסין, בצל האטה במכירות מוצר הדגל של ענקית מוצרי האלקטרוניקה. כך אמרו  דיווח היום העיתון היפני "ניקיי אז'יאן ריוויו".

ההחוזים של עובדים זמניים אלו מחודשים בדרך כלל מדי חודש, החל מאוגוסט ועד שלהי ינואר - אז מקוצץ כוח העבודה לרגל הצמצום העונתי המסורתי של הייצור בתקופה זו. אלא שהשנה, פוקסקון החלה להפסיק את חידוש חוזי העבודה כבר באוקטובר - ולא בינואר כרגיל.

לפי הדיווח, היקף הפיטורים אינו בהכרח גדול יותר ביחס לשנים קודמות, אולם החל מוקדם באופן משמעותי לעומת שנים שעברו.

ספקיות רכיבי אייפון מרכזיות אחרות אף הן פיטרו עובדים מוקדם מהרגיל על רקע ביקוש נמוך מהצפוי לסמארטפון. פגטרון, קבלנית ייצור האייפון השנייה בגודלה של אפל, הפסיקה לחדש את חוזי העבודה בנובמבר. הפיטורים העונתיים "החלו מוקדם יותר מהעבר בשל חולשה בביקוש", אמר לעיתון גורם המעורה במצב.

הפיטורים המוקדמים גם זולגים במורד שרשרת ההפצה, ויצרנית רכיבי אייפון מרכזית בעיר שנזן ביקשה מ-4,000 עובדים לצאת ל"חופשה" ממושכת החל מאוקטובר ועד מארס. לדברי מקור בענף, החברה טרם פיטרה את העובדים בפועל, אלא תחליט על כך בתחילת מארס.

פיטורי העובדים אצל ספקי אפל מהווים עדות נוספת לחולשה במכירות אייפון, לאחר שבתחילת החודש הנמיכה ענקית הטכנולוגיה האמריקאית את תחזית ההכנסות לרבעון הראשון בשל האטה בביקוש בסין וירידה במספר השדרוגים של מכשירי אייפון.

אם לא די בכך, שוק הסמארטפונים כולו נמצא בהאטה, וסובל גם מסכסוך הסחר המתמשך בין ארה"ב לסין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker