הסלמה: ארה"ב אוסרת על וואווי לייצא טכנולוגיות שפיתחה בעמק הסיליקון

למרות הדיווחים על התקדמות בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, וושינגטון ממשיכה לנקוט צעדים נגד ענקית הטלקום הסינית

סוכנויות הידיעות
וואווי
וואוויצילום: YVES HERMAN/רויטרס
סוכנויות הידיעות

למרות הדיווחים על התקדמות שחלה השבוע בשיחות הסחר בין ארה"ב לסין, הרשויות בארה"ב ממשיכות לנקוט צעדים נגד ענקית הטלקום הסינית וואווי.

העיתון "וול סטריט ג'ורנל" דיווח היום (חמישי) כי משרד המסחר האמריקאי אותת כי לא יאריך את רשיון היצוא של פיוצ'רווי טכנולוג'יס (Futurewei Technologies), חברה בת למחקר ופיתוח של וואווי בעמק הסיליקון.

במכתב מהמשרד שקיבלה פיוצ'רווי ביוני צוין כי אין בכוונת המשרד לאשר את חידוש רשיון היצוא של החברה בשל חששות הנוגעים לביטחון הלאומי של ארה"ב, לפי מסמכים שהגיעו לידי הג'ורנל.

וואווי עירערה על ההחלטה, אבל בינתיים נאסר על פיוצ'רווי להעביר חזרה לסין טכנולוגיות טלקום, תוכנה והעברת נתונים שפותחו במרכז המחקר והפיתוח שלה בעמק הסיליקון, שבו מועסקים כ-700 מהנדסים ומדענים.

ההסלמה באה על רקע אזהרות מצד ארה"ב לבעלות בריתה, כולל ישראל, שלא להשתמש בציוד וטכנולוגיות של וואווי וחברות סיניות אחרות.

לפני כחודש, נעצרה בקנדה - לבקשת ארה"ב - סמנכ"לית הכספים של וואווי, מנג ואנז'ו. מעצרה של בתו של מייסד וואווי ואחת הנשים המוערכות בסין, בוצע בעקבות בקשת הסגרה שהגיש משרד המשפטים האמריקאי בטענה שמנג הונתה מוסדות בנקאיים לגבי קשרים עסקיים עם איראן, וגרמה בכך לבנקים להסתכן מבלי להפר את הסנקציות שהטילה ארה"ב על טהרן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ