סופטבנק חותכת את ההשקעה המתוכננת ב-WeWork ב-14 מיליארד דולר

התאגיד היפני ישקיע רק שני מיליארד דולר בסטארט-אפ שיתוף חללי העבודה שייסד הישראלי אדם נוימן - במקום 16 מיליארד דולר שתוכננו, לפי פייננשל טיימס ■ קרן ההשקעות ויז'ן לא תשתתף בסבב הגיוס

רויטרס
סוכנויות הידיעות
אדם נוימן, מנכ"ל ומייסד WeWork
אדם נוימן, מנכ"ל ומייסד WeWorkצילום: Eduardo Munoz/רויטרס
רויטרס
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה היפנית סופטבנק מנהלת מגעים להשקיע השנה שני מיליארד דולר בסטארט-אפ שיתוף חללי העבודה WeWork שייסד הישראלי אדם נוימן, סכום נמוך בהרבה מהשקעה של 16 מיליארד דולר בה דנו הצדדים בשלהי שנה שעברה, כך דיווח היום העיתון פייננשל טיימס.

ההשקעה המתגבשת גם לא תהיה בהשתתפות קרן ההשקעות ויז'ן שבבעלות סופטבנק, שהיתה המשתתפת העיקרית בהשקעה הקיימת בסך שמונה מיליארד דולר של סופטבנק בסטארט-אפ המפסיד, אמרו לעיתון שני אנשים המעורים בפרטי העסקה.

המגעים על העסקה קרובים לסופם אולם טרם סוכמו כל הפרטים, והודעה על העסקה צפויה בתחילת שבוע הבא, אמרו מקורות לטיימס.

בחודש אוקטובר דווח על כוונת התאגיד היפני להשקיע 16 מיליארד דולר ב-WeWork - השקעה שהיתה מעניקה לענק הטכנולוגיה היפני את השליטה בסטארט-אפ.

מסיושי סן
מסיושי סן, מייסד ויו"ר סופטבנקצילום: Bloomberg

עם זאת, בדצמבר דיווח הג'ורנל כי מנכ"ל סופטבנק מסיושי סן ספג ביקורת על השקעת הענק המתוכננת ב-WeWork מצד כמה מהמשקיעים הגדולים בחברת ההחזקות שייסד, ובראשם קרנות השקעה ממשלתיות של ערב הסעודית ואבו דאבי.

סופטבנק כבר השקיעה ביזמים וסטארט־אפים ישראליים נוספים מלבד WeWork, ובהם חברת הסייבר סייבריזן, שגייסה השקעה של 100 מיליון דולר; וסטארט־אפ הנדל"ן קומפאס של אורי אלון, שגייס מהתאגיד כ–400 מיליון דולר בספטמבר, לאחר שגייס סכום דומה בסוף 2017.

במקביל הובילה החברה סבב גיוס של 120 מיליון דולר לסטארט־אפ הביטוח הישראלי למונייד, ובנוסף, השקיעה באפריל כ-10 מיליון דולר בסטארט־אפ הישראלי פלייסייט, שמפתח מגרשי ספורט חכמים. באוקטובר הסתיים סבב גיוס של 35 מיליון דולר בסטארט־אפ היד (Heed), שהתאגיד הוביל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker