חברת החשמל החשודה בגרימת השריפות בקליפורניה עומדת בפני פשיטת רגל

החברה שוקלת גם למכור את חטיבת הגז שלה כדי לממן את הפיצויים הרבים שבהם היא חייבת אחרי שנתיים של שריפות

לוגו רויטרס
רויטרס
דגל ארה"ב על רקע הריסות העיר פרדייס שנשרפה
דגל ארה"ב על רקע הריסות העיר פרדייס שנשרפהצילום: John Locher/אי־פי
לוגו רויטרס
רויטרס

PG&E, אחת מחברות התשתיות הגדולות בקליפורניה, שוקלת לבצע פשיטת רגל מלאה או רק של חלק מעסקיה בהליך הגנה מפני נושים, בעקבות התחייבויות בשווי מיליארד דולרים הקשורות לשריפות ענק בקליפורניה ב-2017 ו-2018, כך אמרו לרויטרס מקורבים לעניין.

החברה שוקלת את פשיטת הרגל בין היתר משום שהיא צפויה לדווח על הפרשה חד פעמית גדולה ברבעון הרביעי בשל התחייבויות הקשורות לגל השריפות האחרון, לדברי המקורבים. עם זאת, פשיטת הרגל עדיין אינה ודאית. החברה עוד עשויה לקבל סיוע פיננסי דרך חקיקה שאפשר לה להעביר ללקוחות חלק מהעלויות, לפי המקורות. מניית PG&E, שלה שווי שוק של 12.7 מיליארד דולר, צנחה ב-30% במסחר לאחר הסגירה ביום שישי בעקבות הדיווח.

החברה מסרה בתגובה: "דירקטוריון והנהלת PG&E עובדים ללא מנוחה על מנת להעריך את ההתחיבויות הפוטנציאליות של החברה כתוצאה מהשריפות ואת האפשרויות לקיום ההתחייבויות האלה. אנחנו מכירים בצורך לאזן את האינטרסים של בעלי העניין הרבים תוך שמירה על שירותים בטוחים, מהימנים ונגישים לכל לקוחותינו, וזו תמיד העדיפות העליונה שלנו".

PG&E שוקלת גם למכור את חטיבת הגז שלה, יתכן שדרך עסקה בפיקוח בית משפט כחלק מהליך פשיטת הרגל, לדברי אחד המקורות. המכירה עשויה להתבצע גם מחוץ להליך פשיטת הרגל. ההכנסות מהמכירה ישמשו את החברה לפיצוי קורבנות מהשריפות האחרונות, אמר המקור.

שריפות רבות בקליפורניה בשנים האחרונות נגרמו בגלל בעיות בקווי חשמל. גורמי ממשל בקליפורניה קבעו כי ציוד של חברת PG&E כולל כבלי חשמל ועמודי חשמל היה אחראי ל-17 מתוך 21 שריפות בצפון קליפורניה בשנה שעברה.

PG&E, שכבר פשטה רגל ב-2001, אמרה בנובמבר כי היא צפויה לעמוד בפני התחייבויות גדולות בנוסף לכיסוי הביטוחי, אם יימצא שציוד שלה גרם לשריפות של השנה שעברה בצפון קליפורניה. שריפת קאמפ פייר פרצה בבוקר ה-8 בנובמבר בסמוך לעיירה פרדייז, הרסה שטחים נרחבים מהעיר והביאה למותם של 86 בני אדם לפחות, מה שהפך אותה לשריפה הקטלנית וההרסנית ביותר בהיסטוריה של קליפורניה. PG&E מתמודדת בימים אלה גם עם עשרות תביעות של בעלי בתים ועסקים שנפגעו בשריפות ב-2017.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker