עובדי ממשל בארה"ב תובעים את דונלד טראמפ בגין אי תשלום שכר

שני סוהרים בבית כלא פדרלי טוענים כי הם נאלצים לעבוד שעות נוספות בתפקידים מסוכנים ללא שכר ■ התביעה הוגשה על ידי האיגוד הגדול ביותר של עובדי הממשל הפדרלי - הדורש פיצויים ל-400 אלף עובדים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: בלומברג

האיגוד הגדול ביותר של עובדי הממשל הפדרלי בארה"ב תובע את ממשל הנשיא דונלד טראמפ, בדרישה לפצות כ-400 אלף עובדים, הנאלצים להמשיך לעבוד ללא שכר עקב ההשבתה החלקית של הממשל.

התובעים, ג'סטין טרובסקי וגרייסון שארפ, מועסקים כסוהרים בבית כלא ברמת אבטחה גבוהה של משרד המשפטים האמריקאי. בתביעה, שהגיש בשמם אתמול (ב') האיגוד האמריקאי של עובדי ממשל (AFGE), נטען כי שני התובעים מועסקים בעבודה מסוכנת ונאלצים לעבוד שעות נוספות ללא שכר.

ג'י דיויד קוקס, נשיא איגוד AFGE - המייצג כ-700 אלף עובדים פדרליים - אמר כי העובדה שעובדים פדרליים נאלצים לעבוד ללא שכר "היא לא אנושית".

"התפקידים שמוגדרים כחיוניים במהלך השבתת הממשל הם כמה מהתפקידים המסוכנים ביותר בממשל הפדרלי", אמר קוקס. "הם קו החזית בתפקידי ביטחון הציבור, כולל רבים ברשויות אכיפת החוק ותפקידים חיוניים אחרים. הכוונה שלנו היא לאלץ את הממשל להתייחס לכל העובדים הפדרליים כמכלול".

לדברי AFGE, הממשל הפדרלי עדיין עסוק בחישוב הסכומים שהוא חייב לעובדים פדרליים על תקופת השבתת הממשל בת 16 הימים באוקטובר 2013.

השבתת הממשל הנוכחית, שנכנסה ליומה ה-11, פוגעת בתפקודם של משרדי החקלאות, המשפטים, האוצר, המסחר, הפנים, החוץ, התחבורה, ביטחון פנים והדיור ופיתוח עירוני, כמו גם בפעילות של גופים ממשלתיים כמו מינהל המזון והתרופות (FDA), רשות המיסים (IRS) והסוכנות להגנת הסביבה (EPA).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker