המטבע החזק של 2018 עשוי להמשיך להתחזק בשנה הקרובה

הין היפני שימש מקלט למשקיעים בשנה סוערת ועלה ב-2% ■ מאחר שאין צפי לרגיעה - הוא עשוי להביס את הדולר גם ב-2019

לוגו בלומברג
בלומברג
ין יפני
צילום: בלומברג

המטבע היפני, ה ין , עתיד לסיים את השנה כמנצח הגדול מול ה דולר מבין המטבעות הגדולים, לאחר ששימש למשקיעים מקום מקלט על רקע הסערות של 2018. המטבע היפני הציג ביצועים טובים בעוד היורו והליש"ט התמודדו עם גלי ההדף של הברקזיט ומשבר התקציב עם איטליה. במקביל, מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין ומחירי הנפט הצונחים גרמו לירידה בערך מטבעות המושפעים מסחורות כמו הדולר הקנדי.

הין עלה השנה בכ-2% לשער של 110.45 ין לדולר. בינתיים, חלקו של הין ברזרבות העולמיות עלה ל-5% ברבעון השלישי של השנה – הרמה הגבוהה זה 16 שנים. אם האי-ודאות הפוליטית תימשך ב-2019, הין יכול שוב להיות "מנצח בברירת מחדל", ולהביס את הדולר שנה רביעית ברציפות, אומר שהאב ג'לינוס מקרדיט סוויס.

הין מתחזק מול הדולר

"החדשות שהגיעו מיפן היו שליליות פחות לעומת מקומות אחרים, לפחות יחסית לציפיות, במהלך 2018", אומר ג'לינוס בראיון טלפוני. "ולכן הין שיחק תפקיד של נכס בטוח, בשנה שהיתה שלילית לנכסים מסוכנים".

השנה, הין עלה על רקע חולשה מוקדמת של הדולר, אבל איבד את היתרון לאחר שהדולר התחיל לעלות באפריל. באוקטובר הגיע הין לשפל מול הדולר מתחילת השנה, ואז עלה ערכו בדצמבר על רקע הטלטלה בשווקים. ג'לינוס מעריך כי בהתחשב בנסיבות, הין עשוי להמשיך להיות השקעה מועדפת בקרוב. לפי תחזית ממוצעת שעולה מסקר שערך בלומברג, הין צפוי להמשיך להתחזק ולהגיע לשער של 109 ין לדולר בסוף 2019.

ויש כאלה, כמו מרווין בארת' מברקליס, שמעריכים כי הין יתחזק אף יותר ויגיע לשער של 107 ין לדולר עד סוף 2019. "בפרספקטיבה היסטורית ארוכת טווח, הין כיום מוערך בחסר", אומר בארת'.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker