בדקה ה-90: יו"ר סירס מוכן לקנות את החברה כדי שלא תפשוט רגל

יו"ר החברה, אדי למפרט, שיכנע שלושה בנקים לממן הצעה לרכישת הרשת בשווי 4.4 מיליארד דולר; על פי ההצעה, 425 סניפי סירס יישארו פתוחים

לוגו בלומברג
בלומברג
סניף של סירס בפיטסבורג
סניף של סירס בפיטסבורגצילום: Gene J. Puskar/אי־פי
לוגו בלומברג
בלומברג

ענקית הקמעונות האמריקאית סירס קיבלה הזדמנות נוספת להמשיך לפעול, לאחר שיושב הראש, אדי למפרט, גיבש ברגע האחרון הצעה למימון הרשת כדי שלא תפשוט רגל.

על פי הצהרה של ESL אינווסטמנט, למפרט שיכנע שלושה בנקים לממן את ההצעה בשווי 4.4 מיליארד דולר. על פי ההצעה, 425 חנויות הרשת יישארו פתוחות בנוסף לחוב בסך 1.3 מיליארד דולר, נכתב בהצהרה. בנק אוף אמריקה מוביל את הניסיון, אמרו מקורות יודע דבר לבלומברג.

סירס מעוניינת להעניק לעובדים שיישארו תוכנית פיצויים חדשה ומתכוונת לעמוד בהתחייבויות שלה ללקוחות שרכשו מוצרים אלקטרוניים, כמו טלווזיות, מכסחות דשא ומוצרים גדולים אחרים.

ההצעה של למפרט ו-ESL אינווסטמנט, בעלת המניות הגדולה של סירס, מעניקה תקווה לכך שהחברה איקונית ו-50 אלף עובדיה יצליחו לשרוד. ההצעה זקוקוה עדיין לקבל את אישור בעלי החוב של החברה ואת אישור בית המשפט לפשיטות רגל.

אתמול הודיעה החברה לעובדים כי תסגור 80 חנויות של סירס וקיי מארט בסוף מארס 2019. זאת בנוסף לסגירה של 40 חנויות לא רווחיות שאמורה להסתיים בפברואר.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ