הבנק הפדרלי: האופטימיות דועכת - אבל נמשך השיפור במצב העובדים בארה"ב

לפי "ספר הבז'" - הדו"ח התקופתי על מצב הכלכלה האמריקאית - הצמיחה ממשיכה להיות צנועה עד מתונה ■ "בין השאר כתוצאה ממחסור בעובדים, מרבית המחוזות דיווחו על נטייה להאטה בקצב צמיחה מתון עד צנוע בתעסוקה", נכתב בדו"ח

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
כלכלת ארה"ב
כלכלת ארה"ב

מרבית מחוזות הבנק הפדרלי בארה"ב דיווחו על צמיחה מתונה או צנועה בפעילות הכלכלית בשבועות האחרונים, אולם ארבעה מחוזות דיווחו על האטה או האטה קלה בצמיחה, כך עולה מהדו"ח התקופתי של הבנק הפדרלי על מצב הכלכלה האמריקאית שפורסם היום (ד').

עוד עולה מהדו"ח כי "מרבית המחוזות דיווחו כי העסקים המשיכו להיות חיוביים; עם זאת, האופטימיות דעכה בחלקם על רקע התגברות חוסר הוודאות סביב השלכות המכסים, עליית הריביות, ומגבלות של שוק העבודה".

בדו"ח של הבנק הפדרלי - הידוע בכינוי "ספר הבז'", המבוסס על מידע שנאסף על ידי 12 מחוזות הבנק הפדרלי עד ל-26 בנובמבר - צוין גם כי המשיך לגבור הביקוש לכוח עבודה. "למעלה ממחצית מהמחוזות דיווחו על עסקים שסבלו ממגבלות בתחומי התעסוקה, הייצור ולפעמים הרחבת כושר הייצור, בשל חוסר יכולתם למשוך עובדים בעלי כישורים ולהחזיק בהם", נכתב בדו"ח.

"בין השאר כתוצאה ממחסור בעובדים, מרבית המחוזות דיווחו על נטייה להאטה בקצב צמיחה מתון עד צנוע בתעסוקה", נכתב בדו"ח. "באופן הפוך, מרבית המחוזות דיווחו על נטייה כלפי מעלה בקצב הצמיחה המתון עד צנוע בשכר".

הדו"ח שפורסם היום ישמש את מקבלי ההחלטות בפד בבואם להיערך לישיבתם הקרובה שתתקיים ב-18 וב-19 בדצמבר, אשר בסופה צפוי הבנק המרכזי להעלות את הריבית בארה"ב ב-0.25% זו הפעם הרביעית השנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker