"ער?" |

מחקר: נשים שולחות יותר מסרונים מיניים מאשר גברים

בסקר שהקיף 5,187 איש, נשים חששו פחות מכך שיתפסו אותן בוחנות תוכן מיני ופחות זהירות מגברים במחיקת העקבות האינטרנטיים שלהן

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

שליחת הודעות טקסט מיניות ותמונות עירום בסלולרי אינה תופעה הנפוצה רק אצל פוליטיקאים אמריקאים כאנטוני וינר ולא בלעדית לגברים. לפי מחקר חדש, לא רק נשים מקבלות הודעות טקסט מיניות, הן גם שולחות אותם.

דיאן קולוס ויסוקי, פרופסור לסוציולוגיה ולימודי נשים באוניברסיטת נברסקה ושריל ד.צ'ילדרס, פרופסור לסוציולוגיה באוניברסיטת וושבורן מצאו כי נשים שולחות תמונות עירום או הודעות טקסט עם מסרים מיניים בתדירות רבה יותר מאשר גברים. כשני שליש מהנשים שענו על השאלונים שלחו הודעות כאלו בעוד רק חצי מהגברים הודו ששלחו הודעות או תמונות.

צילום: דרימסטיים

"הבגידות עדיין קיימות והודעות הטקסט המיניות נמצאות במגמת עלייה", אמרה ד"ר קולוס ויסוקי, שמחקרה הראשון על סקס באינטרנט יצא עוד בשנת 92. "אני לא מאמינה שהאינטרנט גורם לאנשים לבגוד. נראה שמה שקורה בחיי הנישואים הוא תופעה חברתית גדולה יותר מאשר האינטרנט. פעם אנשים פשוט התגרשו, היום, מסיבה מסויימת, אנשים נשארים יחד ובוגדים".

ממצאים נוספים בסקר האחרון שערכה קולוס וייסוקי, בו השתתפו 5,187 איש, נשים נטו יותר לפגוש גברים במציאות לאחר היכרות באינטרנט אך היו פחות חרדות בנוגע לאפשרות שיתפסו אותן מסתכלות על חומרים בעלי תוכן מיני ופחות זהירות מגברים במחיקת העקבות האינטרנטיים שלהן.

בעיה אחת במחקר היא שהממצאים נלקחו בצורה סלקטיבית מאתר סווינגרים והנשאלים התנדבו להשתתף במחקר, דבר שהופך את התוצאות למוטות לבחירה סלקטיבית ולבסוף, הקבוצה שענתה על השאלון היתה משכילה יותר ומבוגרת יותר מממוצע האוכלוסיה. המחקר פורסם בספר Let My Fingers Do the Talking: Sexting and Infidelity in Cyberspace”, שנכתב על ידי שתי החוקרות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker