תביעה: "התנכלויות מצד הבוסית גרמו לי להתקף לב"

עובד של רשות התחבורה של פנסילבניה בארה"ב טוען כי קיבל התקף לב כתוצאה מהתעמרות מתמשכת מצד המנהלת הישירה שלו

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנהלת במשרד
מנהלת במשרד

עובד של רשות התחבורה של דרום מזרח פנסילבניה (SEPTA) בארה"ב הגיש נגדה תביעה בטענה כי סבל מהתקף לב כתוצאה מהתעמרות מתמשכת מצד הבוסית שלו.

בתביעת פיצויים בסכום מינימלי של 150 אלף דולרים שהגיש החודש מתיו טראקאן בבית משפט מחוזי בפנסילבניה, הוא טוען כי התקף לב שקיבל בשנה שעברה נבע מהתנכלויות חוזרות ונשנות ויחס פוגעני מצד המנהלת הישירה שלו, דיווח אתר החדשות מרקטווץ'.

טראקאן, העובד ברשות התחבורה של פנסילבניה כמעט שלושה עשורים, נכנס במאי 2016 לתפקיד חדש בחטיבה העסקית של SEPTA תחת בוסית חדשה שהחלה לדבריו להתנכל לו כעבור מספר חודשים.

לפי התביעה, היחס הפוגעני כלל התקפת זעם של הבוסית כלפיו בפברואר 2017 לאחר שהציע לגייס לעבודה אנליסט מידע. המנהלת צעקה עליו לצאת מהמשרד ב"קולה המאיים, הלוחמני והקולני", ובאותו רגע חשש כי "ייפול קורבן לאלימות במקום העבודה", טען טראקאן.

בתביעה נטען כי כתוצאה מהלחץ המצטבר סבל מהתקף לב בספטמבר 2017, ועקב כך נאלץ לצאת לחופשת מחלה בת חודשיים, שאחריה שב לעבודה ברשות.

לאחר שהתלונן על היחס הפוגעני מצד המנהלת, היא העבירה אותו לעבוד "לבד במחסן קר ללא חימום או חלונות", נאמר בתביעה. בה בעת, תלונה שהגיש נגד הבוסית לרשות התחבורה לא טופלה.

מחקרים רפואיים מצביעים על קשר בין מתח, לחץ וחרדות לבין מחלות לב וכלי דם.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker