הנסיכה מהוואי תוריש את המיליונים לבת זוגה - במקום לעו"ד

בית משפט פסק בספטמבר כי אביגייל קווננקואה אינה כשירה מנטלית לנהל את הקרן בשווי 215 מיליון דולר שהקימה ■ כעת היא מקימה קרן חדשה

לוגו אי-פי
אי-פי
אביגייל קווננקואה (מימין), הנסיכה האחרונה של הוואי, עם בת זוגה ורוניקה גייל וורת'
אביגייל קווננקואה (מימין), הנסיכה האחרונה של הוואי, עם בת זוגה ורוניקה גייל וורת'צילום: Jennifer Sinco Kelleher/AP

אביגייל קווננקואה בת ה-92, הנסיכה האחרונה של הוואי, ממשיכה לנהל מאבק משפטי על רכושה. קווננקואה שינתה לאחרונה את צוואתה, כדי להבטיח שבת זוגה תקבל את כל הונה ורכושה שנאמד ב-40 מיליון דולר וכן את כלבת הצ'יוואווה שלה, גירלי גירל, כך לפי מסמכים חדשים שהוגשו לבית המשפט.

רבים בהוואי שרואים בקווננקואה נסיכה משום שהיא צאצאית של משפחת המלוכה ששלטה באיים עד 1893, עוקבים בסקרנות אחר המאבק המשפטי שהיא מנהלת. קווננקואה היא נינתו של בעל מטע הסוכר ג'יימס קמפבל, איש עסקים שהיה בעבר אחד מבעלי האדמות הגדולים ביותר בהוואי, ושממנו ירשה את נכסיה הרבים, בהם נדל"ן רב והון במזומן.

קווננקואה הקימה ב-2001 קרן לתמיכה בשפה, תרבות, אמנות, חינוך, בריאות ודיור לילידי הוואי. בספטמבר פסק השופט רוברט בראונינג כי היא אינה כשירה מנטלית לנהל את הקרן בשווי 215 מיליון דולר. הוא מינה את פירסט הוואיאן בנק כנאמן במקומו של ג'ים רייט, לשעבר עורך דינה של קווננקואה, שמינה את עצמו לנאמן בשנה שעברה לאחר שהנסיכה לקתה בשבץ.

קווננקואה טענה שהיא כשירה לגמרי, פיטרה את רייט ואז נישאה לוורוניקה גייל וורת', בת זוגה זה 20 שנה. היא ביקשה להדיח את רייט מתפקיד הנאמן ולהחליפו בשלושה נאמנים אחרים, בהם וורת'. אולם בראונינג לא אישר לה למנות נאמנים חדשים, בטענה כי זהו הליך מורכב מדי.

כעת רוצה קווננקואה להקים קרן חדשה למען תושבי הוואי, ללא רייט או חברי הדירקטוריון שהוא מינה. "לא אתרום יותר לקרן ההיא משום שאני לא רוצה שלאנשים האלה יהיה קשר לקרן שלי, לרכוש שלי, או לכל תרומה שאתן במהלך חיי או כשאמות", כתבה קווננקואה בתיקון לצוואה. בנוסף, היא הביע רצון שהבעלות על חפצים ועתיקות השייכים לקרן, כולל מפתח לקברו של המלך קלקאווה, תעבור לוורת'.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker