הקרן של ג'ורג' סורוס יוצאת מטורקיה אחרי שארדואן האשים אותה בהרס מדינות

הממשל הטורקי מנסה לקשור בין הקרן של סורוס למהומות באיסטנבול ב-2013 ■ נשיא טורקיה: "האדם שמימן טרוריסטים במהומות באיסטנבול ב-2013 (קוואלה) כבר נמצא בכלא. ומי עומד מאחוריו? היהודי ההונגרי המפורסם סורוס"

לוגו גרדיאן
גרדיאן
ג'ורג' סורוס ורג'יפ טייפ ארדואן
ג'ורג' סורוס ורג'יפ טייפ ארדואןצילום: Olivier Hoslet/אי־פי, Burhan Ozbilici/אי־פי

קרן החברה הפתוחה של ג'ורג סורוס תפסיק את פעילותה בטורקיה, כמה ימים לאחר שרג'יפ טיפ ארדואן נשיא טורקיה, האשים את המשקיע המיליארדר בכך שהוא מנסה לגרום לפלגנות והרס מדינות. הקרן הודיעה כי היא הייתה מטרה האשמות חסרות בסיס המדיה הטורקית ששהפכו את הפעילות במדינה לבלתי אפשרית.

בנוסף, משרד הפנים הטורקי פתח בחקירה במטרה למצוא קשר בין הקרן לגל המחאות באיסטנבול ב-2013 – טענה שהקרן מכחישה לחלוטין. אחד ממייסדי הקרן בטורקיה, חאקן אלטינאי, היה בין 13 האנשים שנעצרו בטורקיה לפני 10 ימים. הם הואשמו בתמיכה בפעיל זכויות אדם שנמצא במאסר, אוסמה קוואלה, שמואשם בניסיון להפיל את השלטון בטורקיה על ידי ארגון מחאת ענק.

ארדואן קשר בין העצורים לקרן של סורוס בנאום שנאם בשבוע שעבר. "האדם שמימן טרוריסטים במהומות באיסטנבול ב-2013 (קוואלה) כבר נמצא בכלא. ומי עומד מאחוריו? היהודי ההונגרי המפורסם סורוס. זה אדם שטיל על אנשים משימות לפלג אומות ולהרוס מדינות", אמר ארדואן.

הקרן מסרה כי החקירות החדשות בטורקיה שמנסות לקשור אותם לגל המחאות ב-2013 אינן חדשות בכלל והן מנותקות לגמרי מהמציאות. הקרן מסרה כי תבקש לסיים את עסקיה בטורקיה בהקדם האפשרי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker