מרדוק שוקל להוציא מהדורת יום ראשון ל"סאן" שתחליף את "ניוז אוף דה וורלד"

מרדוק יציע הנחה למפרסמים; אנליסט: החברה אולי תיאלץ אף לחלק את העיתון בחינם בהתחלה

סוכנויות הידיעות

ענקית המדיה ניוז קורפ של רופרט מרדוק שוקלת להתחיל להוציא לאור צהובון חדש שיחליף את "ניוז אוף דה וורלד", וכנראה תיאלץ להעניק הנחות משמעותיות למפרסמים או אפילו לחלק את העיתון בחינם כדי לרכוש לעצמה את הקוראים חזרה, דיווח בלומברג.

בניוז קורפ דנים באפשרות להוציא לאור מהדורת יום ראשון של הצהובון הפופולרי "סאן", שעשוי להגיע לשווקים בחודש הבא, כך לפי אדם המקורב לנושא שסירב להזדהות, דיווח בלומברג.

מפרסמות רבות, בינהן רשת הסופרמרקטים סיינסבורי, רשת בתי המרקחת בוטס, ג'נרל מוטורס, פורד ועוד חברות ביטלו את מודעות הפרסומת ב"ניוז אוף דה וורלד" לאחר ההאשמות על האזנות הסתר לפיהם עובדים פרצו לטלפונים של קורבנות רצח ושילמו למשטרה. ניוז קורפ סגרה ביום ראשון האחרון את העיתון לאחר 168 שנים.

המותגים הגדולים יסכימו לשוב תמורת מחיר מסוים, אמר מרק מנדוזה, מנכ"ל חברת מדיה פלנינג גרופ המפרסמת מודעות עבור אייר פרנס-KLM והוגו בוס. "מפרסמים שעבדו עם "ניוז אוף דה וורלד" יקבלו הצעות ותמריצים לנסות לפרסם ב"סאן" של יום ראשון בשבועות הראשונים עד שהעיתון יוכיח את עצמו", אמר מנדוזה. סביר כי המפרסמים יירצו שסיפור האזנות הסתר יידעך לפני שהם מקשרים את המותג שלהם עם העיתון, הוסיף.

החברה אולי תיאלץ להציע את העיתון בחינם בתחילה כדי לבנות את התפוצה ולשמור על קשר חזק עם ה"סאן", כך שהקוראים לא יקשרו אותו עם "ניוז אוף דה וורלד", כך אמר לבלומברג דאג מקייב, אנליסט בחברת מחקר המדיה אנדרס אנליסט בלונדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker