ניוז קורפ התקפלה: הסירה את ההצעה לרכישת בריטיש סקיי

הפרלמנט הבריטי היה צפוי להצביע היום נגד אישור העסקה, ששוויה הוערך ב-12 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות

ניוז קורפ, ענקית המדיה של רופרט מרדוק שנמצאת בימים אלה תחת ביקורת חריפה בעקבות פרשת האזנות הסתר בצהובון "ניוז אוף דה וורלד", שהיה בבעלותה עד לסגירתו השבוע, הסירה את הצעתה לרכוש את חברת הלווין בריטיש סקיי (BSkyB) - כך הודיעה היום בריטיש סקיי עצמה.

לפי ההודעה, ניוז קורפ, המחזיקה בנתח של 39% מבריטיש סקיי כיום, הודיעה על כוונתה לוותר על הניסיון לרכוש את שארית מניות בריטיש סקיי שאינן בבעלותה. מאוחר יותר היום היה צפוי הפרלמנט הבריטי להצביע נגד העסקה השנויה במחלוקת, שהייתה צפויה לזכות באישור הממשלה לפני פריצתה של שערוריית האזנות הסתר ב"ניוז אוף דה וורלד". שוויה של העסקה הוערך ב-12 מיליארד דולר.

צ'ייס קארי, נשיא ניוז קורפ וסגן היו"ר, אמר היום כי "אנו עדיין מאמינים שרכישת בריטיש סקיי על ידי ניוז קורפ הייתה מיטיבה עם שתי החברות, אך ברור גם שקשה מדי להתקדם באווירה הנוכחית". קארי הוסיף כי ניוז קורפ תמשיך להחזיק במניות הקיימות שלה בבריטיש סקיי, אך לא ציין האם ניוז קורפ תנסה או לא תנסה לרכוש את החברה שוב בעתיד. לאחר שמשכה את הצעת הרכש, לא תוכל ניוז קורפ להגיש הצעת רכש חדשה לבריטיש סקיי במשך ששה חודשים. מניית בריטיש סקיי יורדת כעת ב-2% בעקבות ההודעה.

מוקדם יותר היום דיווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל" כי רופרט מרדוק, בעל השליטה ב ניוז קורפ, שוקל למכור את כל העיתונים הבריטיים הנמצאים בידי החברה כדי להגביל את השפעתו של המשבר התדמיתי על שאר עסקי החברה. "וול סטריט ג'ורנל" נמצא בבעלות ניוז קורפ.

לפי הדיווח, מרדוק שוקל כעת לבצע את המהלך שעד כה התנגד אליו ולצאת לחלוטין משוק העיתונות הבריטי. ניוז אינטרנשיונל, חטיבת העיתונים הבריטיים של ניוז קורפ, הכוללת עיתונים כמו ה"סאן", "טיימס אוף לונדון וה"סאנדיי טיימס" וכללה גם את "ניוז אוף דה וורלד" עד לסגירתו השבוע, הייתה אחת מהחטיבות האהובות על מרדוק.

לדברי גורמים המקורבים לניוז קורפ, בעקבות המשבר בענף העיתונות נראה שאין קונים פוטנציאליים שהביעו עניין ברכישת היחידה, דבר שעלול לגרום לניוז קורפ לדחות את ההחלטה למכור או להנפיק את חטיבת העיתונים בחצי שנה.

המשבר שהחל בחשיפת האזנות הסתר שביצעו עובדי "ניוז אוף דה וורלד" לפוליטיקאים, בכירים וקורבנות פשעים חמורים הוביל עד לפתיחת מספר חקירות נגד ניוז קורפ ועשוי להוביל גם לאישומים נגד בכירי החברה, בהם ג'יימס מרדוק, בנו של רופרט מרדוק ויו"ר ניוז אינטרנשיונל, בבריטניה ובארה"ב. המשבר הוביל גם לדחיית הרכישה המתוכננת של חברת הלווין בריטיש סקיי ולזימונם של מרדוק האב, מרדוק הבן ומנכ"לית ניוז אינטרנשיונל רבקה ברוקס להעיד בפני הפרלמנט הבריטי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker