איפה מורגן סטנלי ממליץ לשים את הכסף ב-2019? לא במניות אמריקאיות

קצב הצמיחה בארה"ב צפוי להאט, לפי בנק ההשקעות, ואילו בשווקים המתעוררים היא עשויה לשמור על יציבות ■ כך או כך, לא כדאי להגדיל את האחזקות במניות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף מורגן סטנלי
סניף מורגן סטנליצילום: Bloomberg

השנה החולפת לא היתה טובה לשווקים המתעוררים - אבל זה יכול להשתנות בעתיד הקרוב, לפי התחזית של בנק ההשקעות מורגן סטנלי  ל-2019. שינוי המגמה במניות השווקים המתעוררים היא אחת הסיבות לכך שהבנק מעדיף את המניות שלהם על פני המניות האמריקאיות בשנה הבאה. הבנק שינה את דירוג המניות בשווקים המתעוררים ל-2019 ל"משקל עודף" (כלומר, המלצה להחזיק בנתח גדול יותר של המניות מתיק ההשקעות). במקביל, הוא המליץ להחזיק בפחות מניות אמריקאיות.

"אנחנו חושבים שהשוק הדובי בשווקים המתעוררים כמעט הסתיים", נכתב בדו"ח של הבנק. משקיעים רבים מכרו את האחזקות שלהם בשווקים המתעוררים במהלך 2018, וקנו יותר ניירות ערך בארה"ב, בגלל העלייה בתשואות על האג"ח האמריקאיות הממשלתיות ועליית ערכו של הדולר . במקביל, בעיות פיננסיות במדינות כמו טורקיה וארגנטינה דחפו משקיעים לצאת מהשווקים המתעוררים. התוצאה: מדד MSCI לשווקים מתעוררים ירד ב-16%מתחילת השנה. לפי התחזית של מורגן סטנלי, הוא צפוי לעלות ב-8% עד דצמבר 2019 – לעומת עלייה של 4% במדד MSCI האירופי וב- S&P 500 .

לפי הבנק, בשווקים המתעוררים צפויה צמיחה יציבה בשנה הבאה, לעומת האטה בצמיחה בארה"ב: השנה אמורה צמיחת הכלכלה בארה"ב להגיע ל-2.9%, בעוד הצפי לשנה הבאה הוא 2.3%, ו-1.9% ב-2020. האטה כזו תעצור את העלייה בערך הדולר, מה שיקל על הכלכלות המתעוררות, שלהרבה מהן יש חובות נקובים בדולרים.    

מבין הכלכלות המתעוררות, בסטנלי מורגן ממליצים להגדיל את ההשקעות בברזיל, תאילנד, אינדונזיה, הודו, פרו ופולין; ולהקטין את ההשקעות במקסיקו, הפיליפינים, קולמביה, יוון ואיחוד האמירויות.

הבנק גם ממליץ לשים את הכסף ב"מניות ערך" (בדרך כלל חברות ותיקות ומבוססות, שצומחות לאט), ופחות ב"מניות צמיחה" (חברות צעירות יחסית שצומחות מהר). לפי הבנק, "מצאנו כי מניות ערך מרוכזות בתחום הפיננסים, חומרי הגלם, האנרגיה והתשתיות". הבנק ממליץ על משקל עודף בארבעת המגזרים האלה, בעוד יש לו המלצה שלילית על תחום הטכנולוגיה, הבריאות ומוצרי צריכה.

למרות כל ההמלצות, הבנק לא ממליץ להגדיל את האחזקה במניות, ומדרג את ההשקעה במניות כ"נייטרלית" ל-2019.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker