אחרי בלאק פריידיי וסייבר מאנדיי - הכירו את "שבת לעסקים קטנים"

ימי הקניות המיוחדים מתמקדים ברשתות הגדולות, וכעת גם העסקים הקטנים בארה"ב רוצים פרוסה מהעוגה ■ אמריקן אקספרס, שיזמה את הרעיון, טוענת שהעלתה מספר הקונים ב-44%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קניות בבלאק פריידיי, בארה"ב
קניות בבלאק פריידיי, בארה"בצילום: אי־פי

הרשתות הגדולות משקיעות משאבים גדולים כדי שלקוחות רבים ככל האפשר ישתתפו בחגיגת הקניות המוגזמת של יום שישי של אחרי חג ההודיה, שמכונה "בלאק פריידי" (יום שישי השחור). אם זה לא מספיק, בעשור האחרון הצטרף אירוע נוסף ביום שני שאחרי החג, שנקרא "סייבר מאנדיי" וכולל מבצעים לרוכשים באינטרנט. בעוד שרוב הקניות בימים אלה מתמקדים ברשתות הגדולות, בשנים האחרונות קיים ניסיון לייחד יום נוסף בלוח השנה של עונת הקניות: שבת לעסקים קטנים.

הרעיון נוצר ב-2010 ביוזמת חברת כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס, ומתמקד בארה"ב. עד כה העסקים הקטנים לא הצליחו להתחרות במבצעי הענק של הרשתות הגדולות, אבל הם לא מתייאשים.

אמריקן אקספרס, שמשווקת את יום הקניות הזה תחת ההאשתג shopsmall# (קנו קטן), טוענת שמאז שהחלה היוזמה נהנו העסקים הקטנים בארה"ב ממחזור קניות בהיקף של 85 מיליארד דולר ביום המכירות המוקדש להם. עוד עולה מנתוני החברה כי בשנתיים האחרונות 100 מיליון לקוחות בארה"ב רכשו מוצרים בחנויות בשבת המיועדת לכך - עלייה של 44% לעומת 74 מיליון לקוחות שערכו קניות בעסקים קטנים ב-2014.

באמריקן אקספרס טוענים גם כי קנייה בעסקים קטנים מועילה לחברה, ומסתמכים על מחקר של חברת הייעוץ סיוויק אקונומיקס, שלפיו על כל 100 דולר שנכנסים לקופתם של העסקים הקטנים, 68 דולר חוזרים לקהילה - לעומת 43 דולר על כל רכישה ברשת גדולה. לפי מחקר של איגוד העסקים לכלכלת מחיה מקומית, על כל 10 מיליון דולר של קניות בעסקים קטנים נוצרים 57 מקומות עבודה, לעומת 14 מקומות עבודה על כל הוצאה דומה באמזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker