סורוס מכר את כל מניותיו בפייסבוק - זמן קצר לפני שצנחו

בשבוע שעבר נחשף כי פייסבוק השתמשה בשירותיה של חברת ייעוץ שקשרה את מבקריה של הרשת החברתית למיליארדר ■ סורוס גם מכר מניות בנטפליקס וגולדמן סאקס, שצנחו בשבועות האחרונים

סוכנויות הידיעות
גורג' סורוס
גורג' סורוסצילום: JOSHUA BRIGHT \ NYT

המשקיע המיליארדר ג'ורג' סורוס מכר מניות של פייסבוק ברבעון השלישי של 2018, זמן קצר לפני שצנחו, כך לפי מסמכים שהגישה החברה שלו לרשות ניירות ערך בארה"ב (SEC). הדבר קרה לפני ש"ניו יורק טיימס" חשף כי פייסבוק השתמשה בלובי רפובליקאי כדי לפגוע באמינותם של מבקריה בכך שקישרה אותם לסורוס.

סורוס, מייסד ויו"ר סורוס פאנד מנג'מנט, מכר את כל מניותיו בפייסבוק ברבעון השלישי השנה. בנוסף, הוא מכר גם מניות של נטפליקס וגולדמן סאקס, שצנחו אף הן בשבועות האחרונים - מה שחסך לו 17.7 מיליון דולר. עד כה ברבעון הרביעי נפלה מניית פייסבוק ב-20%, בעוד שמניית גולדמן סאקס ירדה באותה תקופה ב-15%.

סורוס מכר מניות של פייסבוק שהיו ברשותו כבר בנובמבר 2017, אך בקיץ האחרון שוב קנה מניות של החברה, אף שכינה בעבר את הרשת החברתית "סכנה לחברה".

בזמן שמכרה, כאמור, מניות של פייסבוק, נטפליקס וגולדמן סאקס ברבעון השלישי, פתחה החברה של סורוס פוזיציות בענקית הקמעונות הסינית עליבאבא ובחברת השבבים מיקרון.

תחקיר "ניו יורק טיימס" שפורסם בשבוע שעבר טען כי בזמן שמנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג יצא למסע התנצלות בשנה שעברה בעקבות פרשת קיימברידג' אנליטיקה, סמנכ"לית התפעול שריל סנדברג ניהלה קמפיין אגרסיבי שתקף מבקרים של פייסבוק, בו השתמשה בחברת הייעוץ הרפובליקאית Definers Public Affairs. החברה קשרה את מבקריה של פייסבוק לסורוס, ליברל ידוע שנהפך למטרה לחצי הימין.  

בשבוע שעבר הגיב צוקרברג על הכתבה ואמר כי המטרה של Definers היתה להראות כי סורוס מושך בחוטים של קבוצות שלא למטרות רווח שמתחו ביקורת על פייסבוק תחת הכותרת "חופש מפייסבוק". "השורה התחתונה היא שהכוונה לא היתה לתקוף איש מסוים, כי אם להראות שקבוצה שמציגה את עצמה כתנועה עממית בעצם מומנה על ידי... לא היתה בפועל ניסיון ספונטני טהור לצאת נגד מטרה מסוימת", אמר צוקרברג. "אני מכבד את ג'ורג' סורוס עד מאוד", הוסיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker