השבוע בשווקים: איטליה מסכנת את שוקי האג"ח

הנציבות האירופית אמורה להבהיר כיצד תפעל לאחר שממשלת איטליה סירבה לשנות את טיוטת התקציב שלה ■ נתוני הצמיחה של גרמניה צפויים להראות כי הכלכלה התכווצה ברבעון השלישי, וכולם מחכים לאירוע המכירות הגדול בארה"ב – בלאק פריידי

קורין דגני
קורין דגני
נשיא הנציבות הנבחר, ד'אן קלוד יונקר, בבריסלצילום: AP

כמה נושאים צפויים לקבל את תשומת לבם של המשקיעים בשבוע הקרוב, ובהם ההחלטה של הנציבות האירופית בנוגע לתקציב של ממשלת איטליה, נתוני הצמיחה של הרבעון השלישי בגרמניה, הדו"חות השנתיים של חברת הלואו-קוסט איזיג'ט, ואירוע המכירות הגדול בארה"ב – בלאק פריידי.

ביום רביעי צפויה הנציבות האירופית להודיע כיצד החליטה לפעול בנוגע לתקציבה של איטליה – והאם תתחיל בתהליך שבסופו היא עלולה להטיל על המדינה קנסות כבדים. ב-14 בנובמבר הודיעה ממשלת איטליה כי היא דוחה את בקשתה של הנציבות האירופית לשנות את טיוטת התקציב של המדינה ל-2019. המחלוקת בין האיחוד לממשלה הפופוליסטית במדינה מעוררת עניין רב, ושוקי האג"ח עלולים להיות מושפעים מכך השבוע.

ביום שישי בבוקר, יתפרסמו נתוני הצמיחה של גרמניה ברבעון השלישי. לפי נתונים ראשוניים שפורסמו בשבוע שעבר, כלכלת גרמניה התכווצה ברבעון השלישי ב-0.2% - לעומת תחזית של רויטרס, של התכווצות ב-0.1%. זוהי הפעם הראשונה שכלכלת גרמניה מתכווצת מאז 2015, והסיבות העיקריות לכך הן מלחמת הסחר המתהווה ובעיות בתעשיית הרכב, שפוגעות במנוע הצמיחה הגרמני – היצוא.

לאחר שיום הרווקים הסיני של עליבאבא שבר שיאים מוקדם יותר החודש, הגיע תורו של בלאק פריידי – ביום שישי הקרוב – לתת דחיפה לקמעונאים האמריקאיים. לפי תחזית של חברת אדובי אנליטיקס, הוצאות הצרכנים בארה"ב על רכישות מקוונות בתקופת החגים הקרובה צפויות לעלות ב-14.8% ולהגיע ל-124.1 מיליארד דולר.

ביום חמישי יהיו בורסות וול סטריט סגורות לרגל חג ההודיה, וביום שישי הן ייסגרו מוקדם (20:00 לפי שעון ישראל). ביום שישי גם הבורסות בטוקיו יהיו סגורות לרגל חג.

טבלת אירועי השבוע בוול סטריט: דוחות איזיג'ט ביום שלישי, נתוני הצמיחה בגרמניה ובלאק פריידי ביום שישי
צילום: דה מרקר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker