"הגוף שלו גלש למושב שלי": נוסע דורש פיצויים כי הושיבו אותו ליד איש שמן

נוסע של חברת בריטיש איירווייס דורש פיצויים מהחברה, כי הושיבו אותו ליד נוסע שמן - מה שגרם לו לפגיעות בגב ובאגן

מטוס של בריטיש איירוויס בשדה התעופה הית'רו
מטוס של בריטיש איירוויס בשדה התעופה הית'רוצילום: בלומברג
סוכנויות הידיעות

כל מי שעולה על מטוס, מתפלל שהטיסה לא תהיה מלאה ושבסידור ההושבה ישאירו לידו מושב ריק - או שלפחות יושיבו לידו נוסע נחמד שלא ישתלט על משענת היד המשותפת. לא תמיד זה קורה, וזה יכול לפגוע בחוויית הטיסה, אבל רוב הנוסעים פשוט שוכחים מזה ברגע שהם יוצאים מהמטוס ומגיעים ליעדם.

סטיבן פרוסר, נוסע של בריטיש איירווייס, לא יכול היה להשאיר מאחוריו את חוויית הטיסה המפוקפקת שלו, והחליט לתבוע את חברת התעופה שהושיבה אותו ליד אדם שמן לפני יותר משנתיים. בתביעה, טען פרוסר בן ה-51 מדרום וויילס כי נאלץ לשבת ליד אדם "גדול במיוחד", בטיסה שנמשכה 12 שעות מבנגקוק ללונדון בינואר 2016 – וזה גרם לו, לדבריו, לפציעות בגב ובאגן.

פרוסר תיאר בתביעה את הנוסע כשמן בגובה של 193 ס"מ ובמשקל של 140 ק"ג. פרוסר עצמו, הוא בגובה של 160 ס"מ. "הוא היה כל כך גדול, שהוא נאלץ לדחוס את הישבן שלו בין שתי משענות היד של המושב", טען פרוסר.

"ישבתי כשברכיו תקועות במושב לפנים ושאר גופו גלש לתוך המושב שלי בכמה סנטימטרים. מיד שמתי לב שזה יהיה בעייתי עבורי, וממש יכולתי להרגיש איך הגוף שלו לוחץ על חלק הגוף העליון שלי", אמר פרוסר בדיווחים שפורסמו ב-CNN וב"אינדיפנדנט". לדבריו, הוא נאלץ לקחת חופשה מהעבודה לשלושה חודשים לצורך טיפול אצל כירופרקט, ונזקק לטיפול גם שנתיים אחרי האירוע.

פרוסר אמר גם כי לא התעמת עם הנוסע מכיוון שהיה מודע למצב, וכי הצוות בטיסה אמר לו שאין מקום פנוי אחר על המטוס מדגם בואינג 777.

בעקבות התביעה, פירסמה בריטיש איירווייס הודעה לתקשורת, שבה נאמר: "אנחנו מקבלים לטיסות שלנו את כל הנוסעים בברכה, והצוותים הוכשרו כדי להבטיח שלכולם תהיה טיסה נוחה. הצוות העביר לפרוסר כריות ושמיכות נוספות כדי שתהיה לו טיסה נעימה יותר". החברה מסרה כי היא דוחה את הטענות, אבל לא יכולה להגיב באופן מפורט יותר כי הנושא נמצא בהליכים משפטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker