טראמפ: "סין מעוניינת בהסכם סחר; אולי לא נצטרך להטיל עוד מכסים"

נשיא ארה"ב הביע אופטימיות לגבי הסיכויים להשגת הסכם סחר בין המדינות, אך אותת כי עדיין נותרו פערים גדולים בין עמדות שני הצדדים

לוגו בלומברג
בלומברג
דונלד טראמפ
דונלד טראמפצילום: JOSHUA ROBERTS/רויטרס

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר היום (ו') כי הוא אופטימי לגבי הסיכויים ליישוב סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין, לאחר קבלת תגובת בייג'ין לדרישותיו, ולקראת פגישתו המתוכננת עם נשיא סין, שי ג'ינפינג, בארגנטינה החודש.

טראמפ אמר לעיתונאים כי התגובה הסינית היתה שלמה בעיקרה, אך היו חסרים בה ארבעה או חמישה דברים גדולים. "סין רוצה להגיע להסכם, הם שלחו רשימה של דברים שהם מוכנים לעשות. זו רשימה גדולה, אך היא פשוט עדיין לא מקובלת עלי, אבל בנקודה כלשהי, אני חושב, אנחנו מצליחים מאוד ביחס לסין", אמר טראמפ.

הנשיא הוסיף כי ארה"ב תממש את איומה להטיל מכסים נוספים על יבוא מסין בהיקף של 267 מיליארד דולר אם שתי המדינות לא יגיעו להסכם, אולם הוסיף כי "ייתכן שלא נצטרך לעשות זאת, סין רוצה להגיע להסכם".

"אני מקווה שנגיע להסכם, אבל אם לא, אנחנו מסתדרים טוב מאוד במצב כפי שהוא כרגע", הוסיף טראמפ. דבריו של הנשיא מצביעים על כך שעדיין נותרו פערים גדולים בין עמדות שני הצדדים.

שר המסחר האמריקאי, וילבור רוס, אמר לבלומברג ביום חמישי כי טראמפ ושי לכל היותר יוכלו לגבש הסכם מסגרת בפגישתם בפסגת מדינות ג'י-20 בבואנוס איירס בסוף החודש. לאחר מכן יתקיים משא ומתן שיימשך חודשים, אמר רוס.

אנשים שתודרכו לגבי הרשימה שהציג הצד הסיני השבוע, אמרו כי היא כוללת בעיקר התחייבויות שכבר ניתנו בעבר על ידי שי, וכי הן לא סיפקו מענה לדרישות של ארה"ב לביצוע רפורמה משמעותית במדיניות התעשייתית של סין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker