ארה"ב מגבילה מכירת סיגריות אלקטרוניות בטעמים; תאסור מכירת סיגריות מנטול

מינהל המזון והתרופות, FDA, הודיע על איסור על מכירת טעמי סיגריות אלקטרוניות שהשימוש בהם נפוץ בקרב צעירים ברוב החנויות הקמעונאיות ■ "לא נאפשר לדור של ילדים להתמכר לניקוטין דרך סיגריות אלקטרוניות"

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

מינהל המזון והתרופות בארה"ב (FDA) הודיע ביום חמישי על מגבלות חדשות וגורפות על מכירת סוגים רבים של סיגריות אלקטרוניות בטעמים שפופולריים בקרב בני נוער, בניסיון למנוע דור חדש של מכורים לניקוטין בארה"ב.

בעקבות ההחלטה רשתות קמעונאיות מסורתיות דוגמת חנויות נוחות יורשו למכור קפסולות לסיגריות אלקטרוניות רק בטעמי טבק, מנטה ומנטול. טעמים אחרים, מתוקים ובטעמי פירות, יימכרו מעתה רק בחנויות עם מגבלת גיל או דרך סוחרים באינטרנט שמבצעים בדיקות וידוי של גיל הלקוחות.

FDA מתכנן גם לאסור מכירת סיגריות מנטול, יעד שאותו סימנו כבר מזמן גופים שפועלים למען בריאות הציבור, וגם לאסור מכירת סיגרים בטעמים.

ראש FDA, סקוט גוטליב, אמר כי הצעדים נועדו למנוע מצעירים להמשיך להשתמש בסיגריות אלקטרוניות, דבר שעלול להוביל אותם לעישון סיגריות רגילות.

"לא ניתן למאגר הילדים הזה, מאגר של מעשנים אפשריים לעתיד, של מחלות ומוות עתידיים, להמשיך לגדול", אמר. "לא נאפשר לדור של ילדים להתמכר לניקוטין דרך סיגריות אלקטרוניות", אמר גוטליב.

מינהל המזון והתרופות היה נתון ללחץ הולך וגובר לנקוט בצעדים נגד סיגריות אלקטרוניות על רקע הזינוק בפופולריות שלהן בקרב צעירים בארה"ב בשנים האחרונות. אחת הסיגריות האלקטרוניות הפופולריות ביותר, המיוצרת על ידי חברת ג'ול, הפכה לתופעה של ממש בתיכונים בארה"ב, שבהם הפכה ג'ול למילה נרדפת לעישון באידוי.

נתונים שפורסמו ביום חמישי על ידי FDA והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) הצביעו על גידול של 78% במספר תלמידי התיכון שדיווחו על שימוש בסיגריות אלקטרוניות ב-30 הימים האחרונים, לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.

למעלה משלושה מיליון תלמידי תיכון, או יותר מ-20% מכל תלמידי התיכון בארה"ב, משתמשים במוצר, יחד עם 570 אלף תלמידי חטיבות ביניים, לפי הסקר.

ג'ול וענקית הטבק אלטריה כבר הודיעו על צעדים להפסקת מכירת מוצרי טבק בטעמים מחנויות קמעונאיות, לאחר ש-FDA איים בספטמבר לאסור את מכירת ג'ול ומוצרי סיגריות אלקטרוניות מובילים אחרים אלא אם כן היצרנים ינקטו בצעדים למנוע שימוש בקרב צעירים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker