טלקום איטליה הדיחה את המנכ"ל הישראלי עמוס גניש

גניש הודח בשיחת ועידה של דירקטוריון ענקית התקשורת האיטלקית, על רקע עימות עם קרן הגידור אליוט מנג'מנט, בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה ■ "לגניש היתה הזדמנות ליצירת ערך, אבל בפועל הוא לא עשה כלום" ■ פולביו קונטי, יו"ר החברה, ישמש מנכ"ל זמני

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמוס גניש
עמוס גנישצילום: בלומברג

טלקום איטליה פיטרה היום (ג') את המנכ"ל הישראלי עמוס גניש בעקבות עימות עם קרן הגידור אליוט מנג'מנט. ההודעה ניתנה לאחר חודשים של ספקולציות בנוגע לעתידו של גניש ועימות בין המשקיעים: ויוונדי וקרן אליוט.

גניש, 58, לשעבר מנהל בויוונדי, חלק על תוכניתה של אליוט לפצל את פעילות הטלפון הקווי של החברה, כך אמרו מקורות שמכירים את הנושא. הדחתו של גניש הגיעה לאחר שיחת ועידה שאורגנה במהירות בין חברי דירקטוריון חברת התקשורת הגדולה באיטליה. הדירקטוריון תמך באליוט ברוב של עשרה חברים מתוך 15. המנכ"ל היה בדרום קוריאה בעת שיחת הוועידה, על מנת לקחת חלק בחתימה על חוזה של רשת G5 עם סמסונג.

המשמעות של הדחתו היא שהחברה תיאלץ לחפש מנכ"ל חדש – החמישי בחמש השנים האחרונות. כהונתו של גניש, שמועמדותו הוגשה על ידי ויוונדי, עמדה בספק מאז שאליוט זכתה ברוב המושבים בדירקטוריון במאי. כעת ויוונדי עשויה לקרוא להוספת מושב נוסף בדירקטוריון כדי למנוע את הפלת שליטת אליוט.

בטלקום איטליה מסרו כי סמכויותיו של גניש כמנכ"ל נשללו מיידית. פולביו קונטי, יו"ר החברה, ישמש מנכ"ל עד למינוי מנכ"ל קבוע. גניש וויוונדי רצו שספקית התקשורת תמשיך לשלוט ברשת הקווית של החברה, בעוד אליוט, בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה, מעוניינת להנפיק 51% מעסקי הטלפון הקווי.

"זה היה צעד ציני ומכוון ליצירת אי יציבות", מסרה ויוונדי. לעומתה אליוט מסרה כי "לגניש היתה הזדמנות ליצירת ערך ותמכנו בו, אבל בפועל הוא לא עשה כלום". עוד הוסיפו בחברה כי "מניית טלקום איטליה ירדה ב-34% בתקופת כהונתו של גניש".

יעל שביט, דוברת עמוס גניש בישראל, מסרה בתגובה כי: "עמוס גניש עוזב את ניהול חברת טלקום איטליה כתוצאה מחילוקי דעות עם קרן הגידור אליוט, בעלת ההחזקות השנייה בגודלה בחברה (9%), על האסטרטגיה של החברה. גניש  מונה על ידי וויונדי הצרפתית, שהינה בעלת המניות העיקרית בחברה (24%), שתמכה בדרכו של גניש.

"גניש ווויונדי התנגדו להפריד את הרשת הקווית של החברה, בכדי לשמור על השליטה ברשת הקווים האופטיים של החברה, בעוד אליוט, מבקשת למזג את טלקום איטליה, עם החברה הממשלתית והמתחרה הישירה שלה- אופן פייבר - שיביא לאיבוד השליטה של טלקום איטליה ברשת האופטית של החברה, שלדעתם של גניש ווויונדי הינה קריטית ליכולת התחרותית של טלקום איטליה ולפריסת רשת הסלולרי של הדור החמישי. קרן אליוט קראה בעבר למכירת חלקים מהחברה בטענה של יצירת ערך, אך גניש ווויונדי לא הסכימו עם מהלכים אלו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker