סין: שלושה מנהלים נעצרו לאחר שאילצו עובדים לאכול מקקים ולשתות שתן

המעצרים נערכו בעקבות סערה ברשתות החברתיות בסין בעקבות סרטונים שבהם נראים מנהלים מצליפים בחגורה בעובדים ■ "אם לא תעמדו ביעדי המכירות עד סוף החודש, ראש הצוות ייאלץ לאכול שלושה מקקים על כל עסקה שכשלה"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כריך עם מקקים
צילום: Shutterstock.com

מנהלים בחברה בסין נעצרו לאחר שאילצו עובדים שלא עמדו ביעדי המכירות לאכול מקקים ולשתות שתן, לפי דיווחים בתקשורת הסינית.

בסרטונים שהופצו ברשת החברתית הסינית וויבו, שצולמו על פי הדיווחים במשרדי חברת שירותי שיפוץ בתים במחוז גוויג'ואו בדרום מערב סין, נראים מנהלים מצליפים בחגורה בעובדים וכן עובדים שנאלצים ללגום שתן מכוסות בעודם סותמים את האף.

"אם לא תעמדו ביעדי המכירות עד סוף החודש, ראש הצוות ייאלץ לאכול שלושה מקקים על כל עסקה שכשלה", נכתב הודעת טקסט ששיגר מנהל לעובדים, ואשר פורסמה בתקשורת הסינית.

החשיפה עוררה תגובות סוערות ברשתות החברתיות בסין. "איזה עבודה שווה לאבד את כבודו של אדם? העסק הזה הוא זבל וצריך לסגור אותו", כתב אחד המגיבים.

בעקבות הפרסומים עצרה המשטרה שלושה מנהלים בחברה, ולפי דיווחים התברר כי הללו גם לא שילמו את משכורות העובדים מזה חודשיים וכי עובדים פחדו להתלונן מחשש שלא יקבלו את משכורותיהם אם יתפטרו. שניים מהמנהלים נעצרו ל-10 ימים, והשלישי לחמישה ימים.

זהו רק האחרון בסדרה של מקרים של צעדים חריגים שבהם נוקטים מנהלים בחברות סין כדי להעניש, להשפיל או להמריץ עובדים.

לפי דיווח BBC, בעבר היו מקרים שבהם עובדים נאלצו לגלח את שיער ראשם או לתת סטירות לחי זה לזה באירוע של החברה כדי להגביר את המוטיבציה. במקרים אחרים, אולצו עובדים ללכת על ארבע ולנשק פחי זבל בתור עונש או לצורך גיבוש הצוות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker