מספר השותפים החדשים בבנק גולדמן סאקס - הנמוך מאז הנפקתו ב-1999

הבנק הודיע על קידום 69 בכירים למעמד של שותפים לעומת 84 בסבב הקודם לפני שנתיים ■ שיעור הנשים והשחורים מבין השותפים החדשים - הגבוה מעולם

סוכנויות הידיעות
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ארה"ב בניין גולדמן סאקס
בניין גולדמן סאקס בארה"ב צילום: Bloomberg

הבנק האמריקאי גולדמן סאקס הודיע היום על קידום 69 מנהלים בכירים למעמד של שותפים בבנק - המספר הנמוך ביותר שזכה למעמד היוקרתי מאז הנפקת הבנק בשנת 1999.

גולדמן מודיע מדי שנתיים על קידום חלק ממנהליו הבכירים למעמד של שותפים, ובשנת 2016 הודיע על קידום 84 בכירים למעמד של שותפים.

מנהלי הבנק שזכו למעמד של שותף נהנים בדרך כלל ממשכורת בסיס שנתית של 950 אלף דולר, וזכאים להשקיע בקרנות פרטיות ללא תשלום. עם זאת, מעמד של שותף אינו מבטיח בהכרח יציבות במשרה, ולמעלה משליש ממי שהיו במעמד זה בבנק ב-2014 עזבו מאז את גולדמן.

רשימת המנהלים שזכו לקידום שפורסמה היום מגוונת יחסית במונחי בנק ההשקעות הוותיק: 26% מהשותפים החדשים הם נשים - השיעור הגבוה מעולם - ושיפור לעומת 23% לפני שנתיים. 20% מהם הינם ממוצא אסייתי, שיא של שמונה שנים. 6% הם שחורים - האחוז הגבוה מעולם. 29% מהם הינם צעירים המוגדרים כבני דור המילניום.

28 מתוך השותפים החדשים עובדים בחטיבת המסחר של גולדמן, ו-21 מהם בתחום בנקאות ההשקעות. רק שותף חדש אחד מגיע מחטיבת ניהול הסיכונים של הבנק.

דיוויד סולומון, שנכנס לתפקיד מנכ"ל גולדמן סאקס בחודש שעבר, מצדד בצמצום מספר המנהלים הבכירים המקודמים למעמד של שותפים בבנק, לדברי אנשים שתודרכו בעניין, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג. גולדמן גם גייס יותר שותפים מחוץ לבנק בשנה החולפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker