בחירות האמצע הזניקו את מניות המריחואנה; "החומת ברלין של הקנאביס נופלת"

מניות הקנאביס השלימו זינוק של 25% בתוך שבעה ימי מסחר, לאחר שהמצביעים במדינת מישיגן בארה"ב אמרו "כן" ללגליזציה של שימוש בקנאביס לצרכי בילוי ■ יוטה ומיזורי התירו בחוק שימוש לצרכים רפואיים

סוכנויות הידיעות
ג'וינטים של קנאביס רפואי
ג'וינטים של קנאביס רפואיצילום: אי־אף־פי

מניות הקנאביס קפצו במסחר בוול סטריט בדרכן לזינוק של 25% בתוך שבעה ימים, לאחר שהמצביעים במדינת מישיגן בארה"ב אמרו "כן" ללגליזציה של שימוש בקנאביס לצרכי בילוי, ומדינות יוטה ומיזורי התירו בחוק שימוש לצרכים רפואיים.

בחירות אמצע הקדנציה שנערכו אתמול (שלישי) בארה"ב היו ניצחון לענף המריחואנה, הכריז מנכ"ל חברת הקנאביס הקנדית טילריי (Tilray) שהונפקה בבורסת נסדא"ק ביולי, ומאז נסק מחיר מנייתה ביותר מ-500% ושווי השוק שלה חצה את רף 10 מיליארד דולר.

"זה בהחלט ניצחון. אמש ראינו מדינה נוספת מאשרת לגליזציה של שימוש על ידי בוגרים ושתיים מאשרות שימוש רפואי, מה שמביא את מספר המדינות שבהן מותר שימוש רפואי ל-33 ואת מספר המדינות שמתירות שימוש על ידי בוגרים ל-10", אמר היום מנכ"ל טילריי, ברנדן קני, בראיון לערוץ CNBC.

"אני חושב שאנשים מחכים לנפילת החומת ברלין של איסור הקנאביס בארה"ב, ואני חושב שהבחירות אתמול הסירו עוד כמה לבנים מהחומה", הוסיף קני.

לדבריו, המשך מגמת הלגליזציה של השימוש בקנאביס במדינות אחרות בעולם יגביר את הלחץ על ארה"ב ללכת בעקבותיהן ולהתיר את השימוש תחת החוק הפדרלי, וההרכב החדש של הקונגרס יאפשר תמיכה חוצת קווים מפלגתיים בהמשך הלגליזציה של שימוש רפואי בקנאביס.

קנאביס לצרכים רפואיים בדטרויט, מישיגן, השנהצילום: Steven Senne/אי־פי

זינוק במניות הקנאביס ובתמיכה בלגליזציה

מניית טילריי נסקה ביותר מ-30% במסחר בוול סטריט. מניית מתחרתה קאנופי גרות' (Canopy Growth), בה הושקעו באוגוסט ארבעה מיליארד דולר על ידי יצרנית בירה קורונה, קונסטליישן ברנדס - ההשקעה הגדולה ביותר בתולדות ענף הקנאביס - קפצה בכ-8% בוול סטריט היום. הקרן סל ETFMG Alternative Harvest זינקה היום בכמעט 7% לאחר שקפצה ב-17% בשישה ימי המסחר הקודמים.

סקרים בארה"ב מראים כי שני שליש מהאמריקאים תומכים בהתרת שימוש חוקי בקנאביס על ידי בוגרים, וכי למעלה מ-90% תומכים בלגליזציה של שימוש רפואי במריחואנה.

בין הסוגיות שעמדו להצבעה בבחירות אמצע הקדנציה בארה"ב היתה גם לגליזציה של קנאביס, שאושרה על ידי המצביעים במדינת מישיגן. הצעת החוק שעברה במשאל העם של המדינה מתירה שימוש בקנאביס לצרכי בילוי לאנשים מעל גיל 21. ההצעה מאפשרת לכל אדם לשאת עד 70.8 גרם מריחואנה ולגדל עד 12 צמחי קנאביס בביתו לשימוש עצמי, מבלי חשש להיעצר בגין החזקת סמים, והיא גם מוחקת רישום פלילי לאנשים שהורשעו בעבר בסעיף זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker