לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

ב-11:02 ביום שני, לאחר שצוות הקמפיין של הנשיא דונלד טראמפ הכריז כי שון האניטי, אחד המנחים הפופולריים של פוקס ניוז, יופיע בעצרת שיקיים הנשיא רגע לפני בחירות האמצע, האניטי צייץ: "אני לא אהיה על הבמה כחלק מהקמפיין של הנשיא". ואולם כמה שעות לאחר מכן, במיזורי, האניטי היה על הבמה.

בכך שלקח חלק בעצרת, האניטי חצה את הקו שבאופן מסורתי הפריד בין אנשי החדשות - כולל מנחים דעתניים כמוהו - ממושאי הסיקור שלהם. כאשר רופרט מרדוק ורוג'ר איילס הקימו את ערוץ פוקס ניוז ב-1996, הם רצו לתת קונטרה ל-CNN, הרשת שאיילס כינה "רשת החדשות של קלינטון". הם הצליחו לעמוד במשימה במהלך שני העשורים הבאים, ותחת הסלוגן "הוגן ומאוזן" פנו בעיקר לקהל רפובליקאי.

אבל אחרי שטראמפ נכנס לחדר הסגלגל, המנחים של הרשת - החל ממנחי תוכנית הבוקר האהובה על טראמפ, "פוקס וחברים" ועד האניטי - החלו להריע לאג'נדה של הנשיא יותר ויותר. שיעורי הצפייה וההכנסות צמחו הודות לחפיפה בין הקהל של הרשת לתומכיו של טראמפ.

ביום שני בערב, כאשר הכוכב הגדול ביותר של הרשת הצטרף לטראמפ באירוע בחירות, פוקס ניוז נכנסה לטריטוריה חדשה, שבה קשה לומר איפה הרשת מסתיימת והיכן הנשיא טראמפ מתחיל. למחרת התלוננו עובדים בפוקס ניוז על מה שהתרחש במיזורי.

קרדיט: יוטיוב

טראמפ הציג את האניטי, יועץ לא רשמי של הנשיא ומקורב מאז הקמפיין של 2016, כמי ש"היה איתנו מההתחלה". לאחר לחיצת יד חזקה וחיבוק חם, האניטי הצביע על העיתונאים בחלק האחורי של האולם ואמר "דרך אגב, כל האנשים שם מאחורה הם פייק ניוז".

האניטי וטראמפ חייכו כאשר הקהל לעג לעיתונאים, בהם גם כתבת הבית הלבן של פוקס ניוז, קריסטין פישר. אז הרעים האניטי בקולו וקרא את אחד הסלוגנים של קמפיין טראמפ: "הבטחות ניתנו, הבטחות קוימו!"  

הקולגה של האניטי מפוקס ניוז, ג'נין פירו, הופיעה גם היא על במת האירוע באותו ערב. "האם אתם אוהבים את העובדה שהאיש הזה נמצא בחוד החנית מדי יום ונלחם עבורנו?" היא שאלה, לקול קריאות עידוד.

על אף מגרעותיו הרבות, איילס הבין את הערך שבשמירה על מראית עין של הפרדה בין הרשת למפלגה, שעליה השפיע ביעילות ממשרדו במנהטן. הוא האמין כי הוא צריך להגן על העיתונאים שלו כדי לספק לפוקס ניוז תדמית אמינה מעבר לגרעין הקשה של הצופים, שאוהבים את הרשת בגלל דעות המנחים שלה.

כך למשל, כאשר האניטי הגיע לסינסינטי לאירוע של תנועת מסיבת התה ב-2010, הבוס אילץ אותו לבטל את השתתפותו, וכעס שהוא בכלל הסכים להשתתף. אבל בימים אלה, כך נראה, הקווים של פוקס ניוז כבר אינם קיימים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker