רונית דומקה
רונית דומקה

המסחר בבורסות אסיה התנהל הבוקר בעליות שערים, על רקע נתונים מקרו-כלכליים חיוביים ביפן ובציפייה להצבעה הגורלית היום בפרלמנט היווני, אשר עשויה להכריע אם המדינה תידרדר לחדלות פירעון. טוקיו וסיאול עלו ב-1.5%; טייוואן הוסיפה 1%; סידני טיפסה ב-1.3%; מדד MSCI אסיה פסיפיק עלה ב-0.5%.

ביפן דיווח היום משרד המסחר כי התפוקה התעשייתית עלתה בחודש מאי ב-5.7% לעומת אפריל. העלייה היתה חדה מתחזיות אנליסטים, שצפו כי תסתכם ב-5.5%.

הבנקים הגדולים בגרמניה ייפגשו היום עם שר האוצר של גרמניה בברלין כדי להגיע להסכם בנוגע לתרומתם לסיוע ליוון, לאחר שהבנקים הצרפתים הסכימו לגלגול חובות.

ראש ממשלת יוון, יורגוס פפנדראו, ינסה היום להביא לאישורה של תוכנית הצנע בסך 78 מיליארד יורו (112 מיליארד דולר) בפרלמנט היווני, לאחר שלושה ימי דיונים. אישור התוכנית הכרחי לקבלת סיוע בינלאומי נוסף עבור יוון אשר ימנע חדלות פירעון.

מניית BYD, יצרנית המכוניות החשמליות שבה מושקע המיליארדר וורן באפט, ירדה ב-5% בהונג קונג, לאחר שהחברה דיווחה על רווח רבעוני נמוך מהתחזיות של 266.74 מיליון יואן (41.24 מיליון דולר), בהשוואה לרווח של 1.7 מיליארד יואן ברבעון הראשון של 2010. עקב הדו"חות הוריד בנק אוף אמריקה מריל לינץ' את דירוג המניה לביצוע חסר.

גרף שנחאי
בורסת הונג קונג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker