העיתון של בזוס דיווח היכן יוקם המטה החדש של אמזון - על סמך הדלפה

ב"וושינגטון פוסט" דווח כי אמזון תקים את המטה השני שלה ליד וושינגטון הבירה ■ בכיר בחברה זעם: "לגאון שהדליף את המידע, תפסיק להתייחס להסכם הסודיות שעליו חתמת כאל מפית משומשת"

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטה אמזון בסיאטל.
מטה אמזון בסיאטל. אופייה של העיר השתנה ללא הכרצילום: Elaine Thompson / AP

אמזון עורכת מגעים מתקדמים לקראת בחירה בקריסטל סיטי, שבווירג'יניה, כמקום שבו תקים את המטה השני שלה - כך דיווח בסוף השבוע "וושינגטון פוסט", שציטט מקורבים לעניין. העיתון נמצא בבעלותו של ג'ף בזוס, מייסד ומנכ"ל אמזון.

קריסטל סיטי היא שכונה בעיר ארלינגטון בווירג'יניה, ממש סמוך לוושינגטון הבירה, שבה יש ריכוז גבוה של בנייני משרדים, מלונות ובנייני מגורים. העיתון דיווח כי המגעים עסקו בין היתר בשיקולים כמו המהירות שבה החברה תוכל להעביר לשם עובדים, באילו בניינים תפעל וכיצד ההודעה תפורסם.

אמזון הודיעה ב-2017 על תוכניתה להשקיע 5 מיליארד דולר במטה נוסף בצפון אמריקה, שאליו תגייס 50 אלף עובדים לאורך 18 השנים הבאות. היא ביקשה מערים ברחבי צפון אמריקה להגיש הצעות להקמת המטה, וצימצמה בתחילת השנה את רשימת המועמדות ל-20 ערים בארה"ב וקנדה. החלטה בנושא צפויה להתקבל עד סוף השנה.  

קריסטל סיטיצילום: JARED SOARES \ NYT

דובר מטעם אמזון סירב למסור תגובה ל"פוסט". בן פרון, דובר מטעם JBG סמית', יזם הנדל"ן המוביל בקריסטל סיטי, סירב להגיב.

עם זאת, בכיר באמזון הביע זעם על הדיווח, בעיקר כלפי מי שהדליף את המידע ל"פוסט". מייק גרלה, מנהל פיתוח כלכלי באמזון, צייץ אתמול בטוויטר: "לגאון שהדליף את המידע, אתה לא עושה לקריסטל סיטי טובות. ותפסיק להתייחס להסכם הסודיות שעליו חתמת כאל מפית משומשת".

גרלה כבר התייחס בעבר בציוצים בטוויטר שלו לדיווחים ב"פוסט" לגבי בחירת המטה החדש של אמזון. כשבעיתון העריכו למשל כי המיקום ייקבע לפי מסלולי הטיסה של בזוס, הוא צייץ: "המקומות שאליהם ג'ף טס או לא טס לא אומרים שום דבר לגבי הערים למטה השני. הוא נותן אמון בצוות החיפוש ולא ישקיע את זמנו בבדיקת בניינים ריקים או קרקעות - יש לו חברה לנהל".  

גרלה אינו מעורב באופן ישיר בחיפושים ובמגעים להקמת המטה השני, לדברי מקורב למהלך.

תגיות:

תגובות