עובדי אתר נופש בקנדה פוטרו רק בגלל שהם לבנים

טריבונל זכויות האדם של מחוז בריטיש קולומביה קבע כי שבעה עובדים יפוצו ב-132 אלף דולרים על ידי בעלי אתר נופש שפיטר אותם, מכיוון שרצה לגייס במקומם עובדים ממוצא סיני ■ לפי עדויות, בעלי האתר אמר כי עובדים סינים זולים יותר ואין צורך לשלם להם שעות נוספות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מלצרים. אילוסטרציה
מלצרים. אילוסטרציה

שבעה עובדים באתר נופש בקנדה פוטרו רק בגלל היותם לבנים, כך קבע היום (ו') טריבונל זכויות האדם של מחוז בריטיש קולומביה. העובדים יפוצו ב-173 אלף דולר קנדי (132 אלף דולר ארה"ב).

לפי דיווח BBC, בעל אתר הנופש, קין ווה צ'אן, אמר כי פיטר אותם מכיוון שרצה לגייס במקומם עובדים ממוצא סיני, שלדבריו זולים יותר.

הטריבונל מצא כי התנהלות המעסיק מהווה אפליה על רקע גזע, זאת לאחר שהחליף את העובדים בעובדים סינים. ההתנהלות מנוגדת לקוד זכויות האדם של בריטיש קולומביה.

"במשך חודשים, צ'אן אמר שוב ושוב כי ברצונו להחליף עובדים לבנים בעובדים ממוצא סיני כדי להוזיל את עלויות העבודה", נכתב בהחלטת הטריבונל שפורסמה בשבוע שעבר. עדים סיפרו עוד כי צ'אן אמר גם כי "יותר מדי אנשים לבנים עובדים באתר הנופש, לא צריך לשלם לעובדים סיניים על חגים או שעות נוספות ועובדים סיניים טובים וזולים יותר מאשר עובדים לבנים".

צ'אן רכש את אתר הנופש והספא ספרוס היל במחוז בריטיש קולומביה ב-2015, והחל בביצוע שיפוצים נרחבים באתר בינואר 2016. במהלך אותה התקופה פעל אתר הנופש - הכולל בריכות, סאונות מתקני כושר ומסלולי טיולים - במתכונת מצומצמת, ורבים מהעובדים פוטרו.

שבעה מהעובדים, שהושארו בעבודה במהלך תקופת השיפוצים, בהם עובדי תחזוקה, מסעדנות, מלצרות, אסתטיקה ועיצוב גרפי, הגישו את התלונה לטריבונל לאחר שפוטרו או התפטרו אחרי השלמת עבודות השיפוץ, ובתום מספר ימים במהלכם סבלו מסביבת עבודה עוינת כדבריהם.

סכום הפיצויים הגדול ביותר שפסק הטריבונל, בסך 62 אלף דולר קנדי, הוענק לעובדת שהועסקה באתר במשך 20 שנים כמנהלת כושר ומשאבי אנוש. העובדת העידה כי שמעה את צ'אן אומר כי לא יצטרך לשלם שעות נוספות לעובדים ממוצא סיני, ובהמשך פוטרה והוחלפה על ידי סטודנט ממוצא סיני ללא כל ניסיון בתחום של משאבי אנוש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker