מלחמת הסחר הגיעה לענקית הסינית עליבאבא - והיא הורידה את התחזית השנתית

עם זאת, המניה עולה לאחר שהחברה דיווחה על רווח רבעוני גבוה מתחזיות האנליסטים ■ החברה צופה כעת צמיחה של עד 53% בהכנסות השנתיות לעומת תחזית קודמת של עד 60%

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרד של עליבאבא
משרד של עליבאבאצילום: Chance Chan/רויטרס

ענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא הנמיכה את תחזית ההכנסות השנתית. זו עדות לאופן שבו סכסוך הסחר בין ארה"ב לסין פוגע בכלכלה הסינית.

החברה צופה כעת הכנסות של בין 375 מיליארד יואן (54.5 מיליארד דולר) ל-383 מיליארד יואן בשנת הכספים שתסתיים בסוף מארס. הכנסות אלה משקפות צמיחה של עד 53% לעומת תחזית לצמיחה של עד 60% שצפתה החברה קודם לכן. מכירות עליבאבא ברבעון השני היו נמוכות ב-1.6% מתחזיות האנליסטים.

הכנסות עליבאבא בתחום ניהול הצרכנים, הכולל עסקים עם שולי רווח גבוהים העוזרים לסוחרים בשיווק, צמח ב-25% - האטה קלה לעומת צמיחה של 26% ברבעון הקודם. עם זאת, חטיבות אחרות של עליבאבא המשיכו לצמוח בחדות - והכנסות עסקי הענן זינקו ב-90%. מספר המנויים היומיים הממוצע של Youku, שירות וידיאו בסגנון נטפליקס שבבעלות עליבאבא, יותר מהוכפלו, בזמן שהעסקים הבינלאומיים - המהווים נתח קטן יחסית בעוגה - צמחו ב-55%.

הכנסות חברת המסחר המקוון הגדולה ביותר בסין צמחו ב-54% ל-85.15 מיליארד יואן ברבעון שהסתיים בספטמבר - פחות מתחזיות האנליסטים של בלומברג להכנסות של 86.5 מיליארד יואן. הרווח המותאם למניה הסתכם ברבעון ב-9.6 יואן - מעל לתחזיות האנליסטים לרווח של 7.43 יואן.

מניית עליבאבא מטפסת ב-1% במסחר לפני הפתיחה בוול סטריט, על רקע עליות שנרשמות בשווקים בעקבות תקוות מחודשות לכך שארה"ב וסין יצליחו החודש להגיע להסכם שישים קץ לסכסוך הסחר בין שתי הכלכלות הגדולות בעולם.

הורדת תחזיות עליבאבא באה בזמן שהחברה נערכת ליום הרווקים - פסטיבל הקניות השנתי של החברה המתקיים ב-11 בנובמבר, ואשר יהיה מבחן לא רק לחוסנה של עליבאבא עצמה, אלא לצריכה בכלל בסין. המכירות הקמעונאיות המקוונות בסין כבר רושמות האטה, וצמחו ב-24% ברבעון השלישי לעומת גידול של 36% ברבעון השני.

הדו"חות הכספיים שפורסמו היום היו הראשונים מאז הודעת ג'ק מא, מייסד ויו"ר עליבאבא, על פרישתו מעבודה בחברת האינטרנט הגדולה והמצליחה בסין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker