סמסונג מפתיעה את האנליסטים, אבל הסמארטפונים ממשיכים לאכזב

סמסונג דיווחה על רווח גבוה מהמצופה ברבעון הקודם, אבל רשמה צניחה ברווחיות מייצור מסמארטפונים - והזהירה מפני היחלשות שוק השבבים

לוגו בלומברג
בלומברג
מפעל סמסונג בסין
מפעל סמסונג בסיןצילום: Zhang chunming - Imaginechina
לוגו בלומברג
בלומברג

סמסונג אלקטרוניקס דיווחה על רווח רבעוני גבוה מהערכות האנליסטים הודות לצמיחה בתחום השבבים, אבל הודיעה על צמצום הוצאות ההון שלה ואותתה על החששות שלה בתחום המוליכים למחצה.

הרווח הנקי של החברה הגיע ל-13 טריליון וון (11.4 מיליארד דולר) בשלושת החודשים שהסתיימו בספטמבר. הערכות האנליסטים בסקר של בלומברג היו לרווח של 12.9 מיליארד דולר. מדו"חות החברה עולה כי הוצאות ההון ירדו ב-27% ל-31.8 טריליון וון.

סמסונג אמרה כי היא חוזה "עונתיות חלשה" בשוק השבבים ברבעון הרביעי והזהירה מפני ירידה ברווחים ברבעון הבא. הערכת הביקוש לשבבים עומדת במוקד התוכניות העסקיות של סמסונג, מכיוון שחטיבת השבבים המוליכים למחצה מספקת את רוב הרווחים לחברה שמייצרת גם סמארטפונים ומסכים. קיצוץ ההוצאות בתחום ייצור שבבי הזיכרון נהפך לקשה יותר עבור החברה, ולכן יצרניות שבבים כמו סמסונג צריכות לבחון את מדיניות התמחור ואת ההוצאות על מפעלים וציוד.

"ספקיות חייבות להגיב מהר יותר מבעבר להיצף בשוק, כדי שהתעשייה לא תיגרר למחזור של האטה", אמר מייק הוארד, סגן נשיא חברת המחקר הצרפתית יול דוולופמנט.

הרווח התפעולי של החברה הגיע ל-17.6 טריליון וון והמכירות היו 65.6 טריליון וון. ואולם חטיבת הסמארטפונים רשמה ירידה חדה ברווחיות. הרווח התפעולי מייצור סמארטפונים היה 2.2 טריליון וון, לעומת 3.3 טריליון וון ברבעון המקביל בשנה שעברה. סמסונג מחזיקה אמנם בתואר יצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם, אך נתח השוק שלה נשחק אל מול יצרניות סיניות כמו וואווי ואופו, בעוד אפל מובילה על החברה בתחום מכשירי הפרימיום.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ